آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش فشرده کردن فایل ها در ویندوز ۱۰

استفاده از فرمت Zip راهکار موثری برای کاهش حجم فایل ها است. این فرمت با فشرده سازی چندین فایل به کاهش فضای اشغال شده در حافظه کمک می کند، و مدت زمان انتقال این فایل ها در شبکه را نیز کاهش می دهد. یکی دیگر از کاربرد های این فرمت تبدیل کردن چندین فایل به یک فایل واحد است که به اشتراک گذاری آن ها را فوق العاده آسان می کند. بنابراین اگر مایلید با این فرمت بیشتر آشنا شوید و از آن استفاده کنید، توصیه می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش فشرده کردن فایل در ویندوز ۱۰

برای فشرده سازی پوشه ها، فایل ها، یا هر دو، ابتدا فایل اکسپلورر ویندوز را باز کرده و به آدرسی که آیتم های مذکور در آن قرار دارند مراجعه کنید.

ما در این آموزش تعدادی تصویر را برای مثال فشرده خواهیم کرد. اما شما می توانید هر نوع و هر تعداد فایلی را با استفاده از فرمت زیپ فشرده کنید.

ویندوز 10

 

اگر قصد دارید یک فایل یا پوشه را فشرده کنید، روی آن راست کلیک کرده و به ترتیب “Send to” و “Compressed (Zipped) Folder” را انتخاب نمایید.

فشرده کردن فایل

 

ویندوز تمام فایل ها و پوشه های انتخاب شده را فشرده کرده و آن ها را در قالب یک فایل با فرمت زیب در همان محل ذخیره می کند. آیکن فایل زیپ در واقع به شکل آیکن پوشه است که روی آن یک نوار زیپ کشیده شده است.

حالا می توانید نام فایل زیپ را تغییر دهید.

فشرده کردن فایل

 

آموزش اضافه کردن فایل یا پوشه جدید به فایل زیپ

هر زمانی که خواستید محتویات فایل زیپ را بررسی کنید، کافیست روی آن دابل کلیک کنید تا تمام فایل ها و پوشه های فشرده شده در پنجره ای به شما نشان داده شود.

مادامی که این پنجره باز باشد، شما می توانید از طریق کپی کردن یا کشیدن و رها کردن فایل های جدید به آن اضافه کنید. برای حذف کردن مواردی که از قبل وجود داشتند نیز می توانید آن ها را از داخل همین پنجره حذف کنید. اساسا هر تغییری که روی فایل های موجود داخل این پنجره اعمال شود، در فایل زیپ اصلی نیز همان تغییرات رخ می دهد.

آموزش فشرده کردن فایل ها در ویندوز 10

 

در پایان باید پنجره مربوط به فایل زیپ را ببندید تا به صورت ناخواسته باعث اضافه یا حذف شدن آیتم های آن نشوید.

 

بخش دوم آموزش فشرده سازی

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا