موبایل

هواوی رسما فروش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند آنر را اعلام کرد

پس از اخبار متعددی که در مورد فروش آنر در آینده نزدیک شنیده شد، شرکت مادر این برند یعنی هواوی رسما این اخبار را تایید کرد.

با توجه به این که محدودیت‌های آمریکا شدیدا کسب‌وکارهای تجاری و مصرف‌کننده مخابراتی هواوی را محدود کرده است، این شرکت مجبور به تصمیم به فروش برند دوم گوشی هوشمند خود یعنی آنر شده است.

در بیانیه این شرکت آمده است «در دورانی که عناصر صنعتی فناوری غیرقابل دوام هستند و کسب‌وکارهای مصرف‌کننده تحت فشار قابل توجهی قرار دارند، شرکت هلدینگ سرمایه‌گذاری هواوی برای این که به کانال‌ها و تامین‌کنندگان آنر اجازه ادامه مسیر دهد، تصمیم گرفته است تمام دارایی‌های کسب‌وکار آن را بفروشد. خریدار شرکت Zhixin New Information Technology مستقر در شهر شنژن است.»

خریدار آنر توافقنامه‌ای را با هواوی امضاء کرده است تا کاملا کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند آنر را به دست آورد. این توافق اشاره می‌کند خریدار موظف به حفاظت از منافع مصرف‌کندگان، کانال‌ها، تامین‌کندگان، همکاران و کارمندان است. تغییرات در مالکیت نباید تاثیری روی جهت مسیر توسعه آنر بگذارند و مدیریت ارشد این شرکت در مقام خود باقی خواهد ماند.

هواوی رسما فروش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند آنر را اعلام کرد

شرکت خریدار توسط یک کنسرسیوم (گروهی از همکاران سرمایه‌گذاری و کسب‌وکارها) از بیش از ۳۰ توزیع‌کننده و کارگزار تشکیل شده است.

«آنر جدید» روی منابع، برندینگ، تولید، توزیع، خدمات، عملیات و تصمیمات اجرایی نظارت خواهد داشت. هواوی دیگر مالک هیچ سهمی از آنر نیست و در هیئت مدیره این شرکت حضور نخواهد داشت.

دولت آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ، غول چینی را متهم کرد که تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شود و شرکت‌های آمریکایی از انجام کسب‌وکار با هواوی منبع شدند.

نتیجه آن جلوگیری آنر و هواوی در استفاده از تمام قطعات آمریکایی بود. کوآلکام اجازه فروش چیپست به هواوی ندارد (گرچه اخیرا چنین چیزی تغییر کرده است)، در حالی که گوگل مجوزهای آنر و هواوی را برای استفاده از مجموعه اپلیکیشن‌های گوگل لغو کرده است تا چنین مسائلی شدیدا طی سال‌های اخیر جلوی پیشرفت هواوی و آنر را در بازارهای غرب بگیرد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا