موبایل

هواوی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در شانگهای کارخانه چیپ‌سازی می‌سازد

آمریکا ماه می سال گذشته میلادی هواوی را در فهرست تحریم‌های خود قرار دارد، ولی شدت آن‌ها ماه گذشته نیز حتی بیشتر شد تا این شرکت عملا دیگر نتواند چیپست یا سایر قطعات ضروری را تولید کند یا بسازد.

اما اگر بتوانیم به گزارش فعلی فایننشال تایمز استناد کنیم، این شرکت قصد دارد یک کارخانه اختصاصی تولید چیپ در شهر شانگهای چین بسازد و با این کار با تحریم‌های دولت ترامپ مقابله کند.

هواوی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در شانگهای کارخانه چیپ‌سازی می‌سازد

گرچه، باید دقت کنید این گزارش در ادامه می‌گوید این کارخانه تنها برای کسب‌وکار زیرساختار مخابراتی اصلی این شرکت خواهد بود و مربوط به کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند آن نمی‌شود.

نویسنده این گزارش ادعا می‌کند این کارخانه توسط مرکز توسعه و تحقیق Shanghai IC اداره خواهد شد و شرکت چینی فعلا همه چیز را در حد آزمایش نگه می‌دارد تا محصولات نهایی برای استفاده تجاری آماده شوند.

چیپ‌ها داخل این کارخانه براساس فرآیند ۴۵ نانومتری تولید خواهند شد و غول چینی تا اواخر سال ۲۰۲۱ به سمت تولید چیپ‌های ۲۸ نانومتری پیش خواهد رفت.

این شرکت همچنین ممکن است ساخت چیپ را برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء و تلویزیون‌های هوشمند شروع کند.

هواوی قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ به فرآیند ساخت چیپ‌های ۲۰ نانومتری دست پیدا کند و تقریبا هر سخت‌افزار مخابراتی ۵G را خواهد ساخت.

کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند هواوی نیز آسایش بیشتری خواهد دید و در این بین شرکت‌های بیشتری مجوز ویژه از آمریکا را برای ادامه فعالیت تجاری با این شرکت کسب می‌کنند.

در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌ها از جمله اینتل، AMD، Samsung Display و سایرین توانستند مجوز تامین قطعات هواوی را به دست آورند.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا