موبایل

گوشی های هوشمند، طبق پیش بینی ها رکود بازار تا پایان سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت

پیش بینی وب سایت تحلیلی IDC نشان می دهد نرخ فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۲۰ با افت ۱۱.۹ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ مواجه خواهد شد. این پیش بینی که بر اساس تعداد دستگاه های فروخته شد در سه ماهه اول سال جاری صورت گرفته است، در بهترین حالت فروش ۱.۲ میلیارد دستگاه را تا پایان ۲۰۲۰ تخمین می زند.

طبق نمودار، انتظار می رود در نیمه اول سال ۲۰۲۰ شاهد کاهش ۱۸.۲ درصدی فروش تلفن های هوشمند باشیم. کارشناسان علت اصلی این الگوی نزولی را کمبود تقاضا از سوی مشتریان معرفی کرده اند که با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا کاملا منطقی به نظر می رسد.

گوشی

به تفکیک منطقه، پیش بینی می شود چین که پس از رفع محدودیت ها در حال بازگشت به روند گذشته است می تواند نرخ منفی فروش را تا پایان سال به عدد تک رقمی کاهش دهد. اما شرایط در اروپا و به خصوص در کشور هایی نظیر اسپانیا و ایتالیا که هنوز به شدت درگیر همه گیری کووید ۱۹ هستند دشوار تر است و نرخ فروش تلفن هوشمند در این مناطق با سرعت بیشتری کاهش خواهد یافت.

وب سایت IDC همچنین پیش بینی می کند که بازار گوشی های هوشمند با ورود دستگاه های مجهز به اینترنت ۵G در سال ۲۰۲۱ دوباره اوج خواهد گرفت.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا