آموزشآموزش کامپیوترنرم افزار ویندوز

تغییر محل ذخیره سازی فایل های دانلود شده توسط اینترنت دانلود منیجر

اینترنت دانلود منیجر یکی از بهترین ابزار های دانلود محتوا از اینترنت است که امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این نرم افزار انواع فایل های موسیقی، ویدیو، زیپ، داکیومنت و … را دانلود کرده و معمولا آن ها را در پوشه های جداگانه ذخیره می کند.

گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف از جمله کمبود فضا در یکی از درایو ها لازم باشد محل ذخیره سازی فایل هایی که توسط IDM دانلود شده اند را تغییر دهید. خوشبختانه اینترنت دانلود منیجر این امکان را فراهم کرده است.

چگونه مسیر ذخیره سازی فایل را در IDM عوض کنیم؟

     ۱. به این منظور ابتدا نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را باز کنید.

     ۲. در نوار ابزار بالای پنجره روی گزینه “Option” با آیکن چرخ دنده کلیک کنید.

     ۳. در پنجره تنظیمات روی تب “Save to” کلیک کنید.

     ۴. در قسمت “Category” می توانید تعیین کنید محل ذخیره سازی کدام فایل ها تغییر کند. در این قسمت گزینه ای به نام “General” نیز وجود داد که در صورت انتخاب شدن تمام فایل ها (موسیقی، ویدیو، زیپ و …) را در یک پوشه ذخیره می کند.

اینترنت دانلود منیجر

     ۵. پس از انتخاب نوع فایل، در قسمت “Default download directory for …” روی دکمه “Browse” کلیک کرده و پوشه ای که از قبل ساخته اید را برای ذخیره سازی فایل های دانلود شده انتخاب کنید.

     ۶. در گام آخر با کلیک کردن روی دکمه “OK” تغییرات را ذخیره کنید.

همین مراحل را می توان برای فایل های دیگر تکرار کرد تا پوشه ای مجزا به هر نوع اختصاص داده شود. به این ترتیب بدون نیاز به جابجایی، دسته بندی مرتبی از فایل های دانلود شده توسط اینترنت دانلود منیجر وجود خواهد داشت.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا