آموزشاینترنت و وب

افزایش فالوور در اینستاگرام – معرفی چند استراتژی خاص برای جذب فالوور

اینستاگرام می‌تواند یک کانال بازاریابی بصری بسیار هدفمند برای برند شما و فرصتی برای ایجاد مخاطبان وفادار باشد و به رشد کسب و کار شما کمک کند. در واقع، بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام هر روز این برنامه را باز می‌کنند و این امر می‌تواند یک فرصت بالقوه برای جذب آن‌ها باشد. در اینستاگرام نیز روش‌های درست و غلطی برای افزایش فالوور وجود دارد که روش‌های درست با کمی صبر به موفقیت خواهند رسید و روش‌های غلط باعث جریمه یا مسدود شدن حساب کاربری شما خواهد شد.

در این مطلب، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش داده و تعامل با تعداد زیادی از افراد را افزایش دهید. با ما همراه باشید.

مخاطبان خود را مشخص کنید

پیش از هر چیزی باید برای افزایش فالوورهای خود آن‌ها را به خوبی بشناسید و یک جامعه هدف مشخص برای خود ایجاد کنید. مثلا باید بپرسید که:

آن‌ها چند ساله هستند؟

آن‌ها کجا زندگی می‌کنند؟

آنها چه شغلی دارند؟

چه موقع و چگونه از اینستاگرام استفاده می‌کنند؟

نقاط چالش‌های آنها چیست؟

پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند نوع درست محتوای اینستاگرام را طراحی کنید و افرادی را در اینستاگرام جذب کنید که به احتمال زیاد شما را دنبال می‌کنند. همچنین این امر شما را بر روی نیازهای مخاطبان هدف خود متمرکز می‌کند تا بتوانید به طور مداوم محتوایی را ارائه دهید که باعث شود آنها بخواهند شما را در طولانی مدت دنبال کنند.

از استوری‌های خاص استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌های افزایش فالوور در اینستاگرام این است که استوری‌هایی زیبا به اشتراک بگذارید. پست‌های شما باید با یک نگاه به راحتی قابل تشخیص باشند. شبکه اجتماعی اینستاگرام خود را به عنوان یک واحد منسجم در نظر بگیرید. همیشه می‌توانید از استوری‌ها برای به اشتراک گذاشتن محتوایی موثر استفاده کنید و اثر آن را چند برابر کنید.

از نام مناسب برای نمایش در جستجوها استفاده کنید

قبل از اینکه مردم شما را در اینستاگرام دنبال کنند، باید شما را پیدا کنند. متن چندان در اینستاگرام قابل جستجو نیست. در واقع، فقط دو قسمت در اینستاگرام را می‌توانید در اینستاگرام جستجو کنید و آن هم نام کاربری و هشتگ‌ها است.

نام کاربری شما، نام اینستاگرامی شماست. ایده خوبی است که آن را با نام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده می‌کنید یکسان کنید، زیرا این امر باعث می‌شود افراد راحت شما را پیدا کنند. از نام تجاری خود استفاده کنید که افراد احتمالاً هنگام جستجوی نام تجاریتان، شما را راحت‌تر پیدا کنند.

افزایش فالوور

برای دسترسی به کاربران جدید از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

استفاده از هشتگ به صورت متفکرانه می‌تواند روش خوبی برای افزایش فالوور در اینستاگرام به صورت رایگان باشد. درج هشتگ‌های مرتبط می‌تواند به افراد کمک کند تا محتوای شما را پس از جستجو یا پس از کلیک بر روی هشتگ از یک پست مربوطه دیگر، پیدا کنند. کاربران اینستاگرام همچنین می‌توانند هشتگ‌ها را دنبال کنند، بنابراین ممکن است محتوای هشتگ شما در فید افرادی که هنوز حساب شما را دنبال نمی‌کنند، نشان داده شود.

شما می توانید حداکثر ۳۰ هشتگ را در یک پست اینستاگرام قرار دهید، اما هشتگ‌ها حتی با تعداد کم نیز موثر هستند. سعی کنید در هشتگ‌ها از کلمات کلی استفاده نکنید. هر چقدر این کلمات خاص‌تر و به یاد ماندنی‌تر باشند بهتر است.

یک بیوی جذاب بنویسید

دو سوم بازدید از مشاغل اینستاگرام توسط افراد غیر فالوور انجام می‌شود. این بازدیدکنندگان جدید همگی فالوور جدید بالقوه رایگان اینستاگرام شما هستند اما فقط در صورتی که بیوگرافی پروقایل شما آنها را متقاعد کند که روی دکمه follow کلیک کنند. اگر بیوی پروفایل شما نامشخص، ناقص یا جذاب نباشد، این کار را نمی‌کنند.

افزایش فالوور

می‌توانید برای اثرگذاری بیشتر جذب مخاطب از یک لینک به وبسایت خود استفاده کنید تا کاربر روی آن کلیک کند و شانس شما برای جذب مخاطب بیشتر شود. شما باید در این بیو به بازدیدکنندگان جدید نشان دهید که چرا باید شما را دنبال کنند. پس نوشتن بیوی جذاب یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش فالوور است.

اگر یک حساب کاربری شغلی دارید، می توانید جزئیات دیگری مانند اطلاعات تماس، نوع مشاغل و موقعیت مکانی را نیز در بیوی خود وارد کنید. از تمام زمینه‌هایی که مربوط به کسب و کار شما هستند استفاده کنید تا به بازدیدکنندگان جدید تمام اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری در مورد دنبال‌کردن نیاز دارند، ارائه دهید.

محتوای جذاب و با کیفیت بالا به اشتراک بگذارید

شاید ذکر این نکته خیلی واضح به نظر برسد، اما در واقع هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه افزایش فالوور در اینستاگرام نکته مهمی است. هر پست در شبکه اینستاگرام شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و از نظر بصری جذاب باشد.

وقتی کاربر جدیدی از پروفایل شما بازدید می‌کند، این محتوا باعث می‌شود که آنها بخواهند اطلاعات بیشتری را ببینند. محتوایی عالی همچنین مردم را ترغیب می‌کند پست‌های شما را لایک کنند، در مورد آنها نظر دهند و آن‌‎ها را به اشتراک بگذارند. این کار تعامل الگوریتم اینستاگرام به پروفایل شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا دسترسی بیشتری داشته باشید و فالوورهای جدیدی پیدا کنید و البته ارسال مداوم محتوای عالی تضمین کننده ماندگاری فالوورهای اینستاگرام شما است.

افزایش فالوور
کپشن‌های جذاب بنویسید

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، اما نوشتن کپشن‌های عالی اینستاگرام نقش بسزایی در کمک به شما برای دستیابی و دسترسی بیشتر دارد. همانطور که قبلاً نیز مشاهده کرده‌اید، دستیابی و تعامل عوامل کلیدی در جذب فالوور رایگان در اینستاگرام هستند. اگر کپشن بیش از ۱۲۵ کاراکتر باشد، کاربران باید گزینه “more” را بزنند تا همه چیز را ببینند. از این اولین کلمات نهایت استفاده را ببرید تا آن‌ها را تحت تاثیر قرار بدهید. استفاده از ایموجی‌ها نیز می‌تواند در این مورد بسیار موثر باشد. همچنین پرسیدن سوال و درخواست برای کامنت گذاشتن نیز یکی دیگر از عوامل ترغیب‌کننده مردم به تعامل با پیج شما است.

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به راهکارهایی برای افزایش فالوور در اینستاگرام داشتیم و دیدیم که از چه طریقی می‌توان مخاطبان خود را جذب کرد. اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی است و امروزه می‌بینیم که اینستاگرام برای کامپیوتر و گوشی‌ها در دسترس همه است. این امر را یک فرصت بدانید و با استراتژی‌های گفته شده فالوورهای خود را افزایش بدهید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا