آموزشآموزش کامپیوتر

آموزشتصویر و گام به گام درج هایپرلینک در اکسل

اکسل از جمله نرم افزار های آفیس است که امکان درج هایپرلینک در اسناد را فراهم می کند. این قابلیت فوق العاده کاربردی به شما اجازه می دهد به اطلاعات موجود در وب سایت های آنلاین و سایر فایل ها (پی دی اف، داکیومنت ورد و …) اشاره داشته باشید. در ادامه با ماه همراه باشید تا بیشتر با این ابزار آشنا شویم.

چگونه هایپرلینک به برگه اکسل اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن لینک به اکسل ابتدا باید سند را باز کرده و به برگه (Sheet) رجوع کنید. سپس روی خانه ای (Cell) که قصد دارید لینک را در آن قرار دهید راست کلیک کرده و روی گزینه “Hyperlink” کلیک نمایید. در پنجره ای که باز می شود سه نوع هایپرلینک وجود دارد:

هایپرلینک در اکسل

هایپرلینک به وب سایت

برای درج لینک وب سایت در آفیس اکسل کافیست آدرس آن را داخل باکس پنجره “Insert Hyperlink” وارد کنید. سپس روی دکمه “OK” کلیک کنید.

هایپرلینک در اکسل

در ادامه متن داخل خانه مورد نظر به رنگ آبی در آمده و یک خط زیر آن کشیده می شود. شما می توانید موس را روی این متن نگه دارید و یا حتی روی آن کلیک کنید تا از اضافه شدن هایپرلینک مطمئن شوید.

روش استفاده هایپرلینک در اکسل

هایپرلینک به سند

اما اگر قصد داشته باشید به فایل موجود در سیستم لینک بدهید، در منوی کشویی “Look in” بالای پنجره ” Insert Hyperlink” وارد پوشه ای که فایل داخل آن قرار دارد شوید و در کادر پایین فایل را انتخاب کنید. سپس روی دکمه “OK” کلیک کنید. حالا اگر روی متن آبی رنگ کلیک کنید، فایلی که به آن لینک داده بودید باز خواهد شد.

روش استفاده هایپرلینک در اکسل

هایپرلینک به یک خانه دیگر در اکسل

همانطور که گفتیم، امکان لینک دادن به سایر خانه های موجود در همان فایل اکسل نیز وجود دارد. به این منظور دوباره مراحل راست کلیک کردن روی خانه و انتخاب گزینه “Hyperlink” را اجرا کنید تا پنجره اضافه کردن هایپرلینک باز شود در نوار “Link to” سمت راست این پنجره روی “Place in this document” کلیک کنید. حالا برگه مورد نظر را انتخاب کرده و در باکس “Type the cell reference” نام خانه ای که قصد دارید به آن لینک دهید را تایپ کنید. در پایان روی دکمه “OK کلیک کنید تا لینک با موفقیت درج شود.

روش استفاده هایپرلینک در اکسل

ویرایش هایپرلینک در اکسل

به یاد داشته باشید که در هر زمانی می توانید هایپرلینک های درج شده در فایل اکسل را ویرایش کنید. کافیست روی خانه دارای هایپرلینک راست کلیک کنید و گزینه “Edit Hyperlink” را از منوی باز شده انتخاب کنید.

منبع: ccm

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا