اپلیکیشن آیفونامنیتبرنامه اندروید

تغییرات جدید در فیسبوک اینستاگرام برای امنیت روانی کاربران

اینستاگرام instagram از فیسبوک اخیرا اقدامات موثری در جهت افزایش امنیت روانی کاربران و اصطلاحا مبارزه با قلدری در این شبکه اجتماعی انجام داده است. در همین راستا جدیدترین آپدیت این اپلیکیشن کنترل بیشتری بر حساب کاربری شخص فراهم می کند. از جمله تغییرات مهمی که پس از به روز رسانی های جدید اعمال می شود می توان به کنترل گروهی کامنت ها و تعریف محدود در قابلیت تگ و منشن از سوی دیگران اشاره کرد.

این آپدیت قرار است همزمان با معرفی قوانین جدید شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر شود تا نشان دهنده عزم جدی این مجموعه در جهت مبارزه با سخنان تنفرانگیز، زورگویی و سایر رفتار های خصمانه در جهت امنیت کاربران در اینستاگرام باشد.

امنیت کاربران در اینستاگرام

همانطور که اشاره کردیم یکی از قابلیت های جدیدی که این آپدیت به instagram اضافه می کند امکان کنترل گروهی کامنت ها است. این تغییر برای کسانی که به طور پیوسته مورد اذیت و آزار قرار می گیرند فوق العاده کاربردی است، چرا که امکان انتخاب گروهی کامنت ها (حداکثر ۲۵ کامنت) و بلاک یا محدود کردن کاربرانی که آن ها را ارسال کرده اند فراهم می کند. همچنین کاربر می تواند این تعداد کامنت را یکجا و به صورت گروهی حذف کند.

علاوه بر آن instagram در حال آزمایش و بررسی قابلیت جدید دیگری است که به کاربران اجازه می دهد ترتیب کامنت های پست و طبعاً میزان مشهود بودن آن ها را کنترل کنند. به عبارت دیگر این ابزار به عنوان یکی از تغییرات جذاب آپدیت جدید امکان پین کردن بعضی از کامنت ها را فراهم می کند تا بالاتر از سایر نظرات دیده شوند و توجهات را به سمت خود جلب کنند. تا قبل از این به روز رسانی ترتیب کامنت ها فقط از الگوریتم های خاص اینستاگرام پیروی می کردند.

تغییر اساسی دیگری که این آپدیت به وجود می آورد امکان اعمال محدودیت بر تگ شدن اینستاگرام و منشن شدن در پست ها یا استوری ها توسط سایر حساب های کاربری است. با استفاده از این قابلیت جدید، کاربر می تواند کسانی که اجازه تگ کردن یا منشن کردن او را دارند مشخص کند. در حال حاضر سه گزینه “همگان”، “هیچکس”، و “فقط کسانی که دنبال شده اند” برای این بخش در نظر گرفته شده است که کاربر می تواند با انتخاب یکی از آن ها دسترسی به حساب خود را محدود یا آزاد کند.

امنیت کاربران در اینستاگرام

اینستاگرام در حال حاضر تغییرات دیگری را نیز مد نظر دارد که امکان مخفی کردن حساب های کاربری لایک کرده یکی از آن ها است. به گفته مدیر اجرایی اینستاگرام این قابلیت می تواند نقش مهمی در کاهش فشار و بار روانی این اپلیکیشن به خصوص بر نسل جوان داشته باشد.

البته هنوز گزارشی از سوی instagram در رابطه با آینده این ایده و اینکه آیا به صورت گسترده اعمال خواهد شد منتشر نشده است.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا