آموزشاینترنت و وب

ارسال پست در اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر با مرورگرهای مختلف

اینستاگرام نیز مانند بسیاری از شبکه های مجازی دیگر دارای نسخه وبی است؛ وب سایت کیمیانو در مقاله ای به  آموزش استفاده از اینستاگرام در مرورگر وب کامپیوتر پرداخته است. متاسفانه وب سایت اینستاگرام امکان ارسال پست اینستاگرام از کامپیوتر را به طور رسمی فراهم نکرده است و این یعنی شما فقط می توانید به مشاهده پست های دیگران در نسخه وبی این اپلیکیشن بپردازید.

اما لازم نیست نگران باشید، چرا که ترفندی وجود دارد تا با استفاده از آن بتوانید تصاویر خود را مستقیما از کامپیوتر در مرورگرهایی مانند گوگل کروم ، سافاری ، فایرفاکس و ادج در اینستاگرام وبی منتشر کنید.

این روش کمی پیچیده است، اما اگر تا پایان با ما همراه باشید مطمئنا در اجرای آن موفق خواهید بود.

لازم به ذکر است که این روش در ارسال پست های ویدیویی موثر واقع نخواهد شد.

ارسال پست اینستاگرام از کامپیوتر

ارسال پست اینستاگرام از کامپیوتر به کمک مرورگر های گوگل کروم ، فایرفاکس و ادج

این فرایند برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و مایکروسافت ادج مشابه است. به همین دلیل ما برای آموزش فقط از گوگل کروم استفاده کرده ایم.

برای ارسال تصویر در اینستاگرام ابتدا مرورگر کروم را باز کنید و وارد وبسایت اینستاگرام شوید. در صفحه اول این وبسایت از شما خواسته می شود وارد حساب کاربری خود شوید. بعد از وارد شدن به حساب کاربری، روی هر نقطه از پنجره مرورگر راست کلیک کرده و گزینه “Inspect” را انتخاب نمایید (در فایر فاکس “Inspect Elements” را انتخاب کنید).

ارسال پست اینستاگرام از کامپیوتر

در ادامه پنجره ای حاوی انواع و اقسام کد ها ظاهر می شود که البته لازم نیست به آن ها توجه کنید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، آیکن کوچک تبلت است در گوشه سمت چپ بالای پنجره باز شده است. در مروگر فایرفاکس این آیکن در گوشه سمت راست قرار دارد.

روی این آیکن کلیک کنید تا رابط کاربری اینستاگرام تغییر کند و به شکل نسخه اپلیکیشن در آید. حالا کافیست روی دکمه (+) پایین پنجره کلیک کنید تا امکان ارسال تصویر به عنوان پست در اینستاگرام فراهم شود.

اگر این دکمه را مشاهده نمی کنید، لازم است یک بار صفحه را رفرش کنید تا ظاهر شود.

پس از ارسال پست دوباره روی آیکن تبلت کلیک نموده و ابزار Inspector را ببندید.

ارسال پست اینستاگرام از کامپیوتر

ارسال پست در اینستاگرام به کمک مرورگر سافاری

فرایند ارسال پست اینستاگرامی در سافاری تقریبا مشابه سایر مرورگر ها است، با این تفاوت که خبری از ابزار Inspector نیست و به جای آن باید از User Agent استفاده کنید.

به این منظور مرورگر سافاری را باز نموده و روی گزینه “Safari” در نوار منوی بالای صفحه نمایش مک کلیک کنید. سپس روی “Preferences” کلیک کرده و گزینه “Advanced Tab” را انتخاب نمایید. حالا در قسمت پایینی صفحه نمایش چک باکسی با عنوان “Show Develop menu in the menu bar” ظاهر می شود که باید آن را فعال کنید.

در ادامه یک تب جدید در سافاری باز کنید و وارد وب سایت اینستاگرام شوید. اطلاعات حساب کاربری خود را در صفحه نخست اینستاگرام وارد کرده و پیج خود را باز کنید. سپس روی گزینه “Develop” در نوار منوی بالای پنجره کلیک کرده و به بخش “User Agent” مراجعه کنید. در این قسمت گزینه “Safari — iOS XX – iPhone” را انتخاب کنید (XX نشان دهنده نسخه سیستم عامل iOS است که در سیستم های گوناگون می تواند متفاوت باشد).

حالا رابط کاربری نسخه اپلیکیشن جایگزین نسخه وبی شده است و کافیست روی دکمه (+) کلیک نمایید تا بتوانید تصاویر را مستقیما از کامپیوتر پست کنید.

پس از بارگذاری پست، مطمئن شوید که با مراجعه به قسمت “User Agent” گزینه “Default” را انتخاب کرده و رابط کاربری را به حالت معمولی برگردانید تا از نمایش سایر وبسایت ها با رابط کاربری نسخه اپلیکیشن جلوگیری شود.

امیدواریم این ترفند به شما کمک کند تجربه بهتری از کار کردن با پلتفرم اینستاگرام داشته باشید. در صورت امکان این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
cnet

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا