آموزشاینترنت و وب

آموزش اینستاگرام | چگونه کار با این اپلیکیشن محبوب را شروع کنیم؟

حتی اگر تا به حال از اپ اینستاگرام استفاده نکرده باشید، حتما اسم این شبکه اجتماعی را شنیده‌اید. اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موبایل در سراسر جهان است. کاربران در این شبکه عکس‌ها و تصاویر خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و به این ترتیب با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. در این مطلب از کیمیانو با آموزش اینستاگرام و بیان اصول اولیه و نکات کلیدی آن همراه شما هستیم.

بیشتر مخاطبان اینستاگرام نسل جوان محسوب می‌شوند و میانگین سنی کاربران آن بین ۱۸ تا ۵۴ سال تخمین زده شده است. اینستاگرام اپلیکیشنی است که نسخه‌های به نسبت متفاوتی برای پلتفرم‌های مختلف عرضه کرده است. اولین نسخه آن در سال ۲۰۱۰ و برای آیفون طراحی و ارائه شده است. اگر مایل هستید بیشتر با این اپلیکیشن محبوب آشنا شوید و قدم به دنبای اینستاگرام بگذارید، در این مطلب همراه ما باشید.

آموزش اینستاگرام

در ادامه مطلب بعضی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در اینستاگرام معرفی و آموزش داده می‌شود. نصب و ثبت نام در آن، تنظیمات حساب یا اکانت، بازیابی رمز و در نهایت حذف حساب از جمله این موارد هستند.

نصب اینستاگرام

آموزش اینستاگرام با نصب آن شروع می‌شود. برای این کار کافی است این اپلیکیشن‌ را از فروشگاه اپ اختصاصی سیستم عامل گوشی خود دانلود کرده و نصب نمایید.

      – برای نصب اینستاگرام روی موبایل خود، ابتدا آیکون پلی استور (Play Store) را در موبایل خود پیدا کرده و باز کنید.

     – بر روی کادر جستجو ضربه زده و شروع به تایپ کردن نام instagram کنید. با این کار اپلیکیشن اینستاگرام در فهرست موارد جستجوی شما ظاهر می‌شود.

      – با ضربه زدن روی آیکون اینستاگرام در نتایج جستجو، وارد صفحه اطلاعات اینستاگرام شوید.

      – روی دکمه اینستال (Install) ضربه بزنید تا فرایند دانلود و نصب انجام شود.

     – پس از اتمام نصب، دکمه Open ظاهر می‌شود. با زدن این دکمه وارد برنامه اینستاگرام می‌شوید.

 آموزش اینستاگرام
تنظیمات حساب در اینستاگرام

بعد از نصب برنامه، نوبت به ثبت نام و تنظیمات حساب می‌رسد. برای این کار بعد از ورود به اینستاگرام، روی گزینه «ثبت نام با ایمیل یا شماره تلفن» ضربه بزنید. همچنین اگر مایل باشید می‌توانید با استفاده از حساب فیسبوک خود وارد اینستاگرام شوید.

هنگامی که از گزینه ثبت نام با ایمیل یا شماره تلفن وارد می‌شوید، باید آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید تا یک کد تائید دریافت کنید. با رفتن به ایمیل یا پیام‌های خود در موبایل، لینک فعالسازی حساب برای شما ارسال می‌شود.

حالا وارد صفحه تنظیمات خود شده و اطلاعات پروفایل خود، مثل نام کاربری و کلمه عبور، مشخصات شخصی و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده و سپس دکمه بعدی (Next) را بزنید.

همچنین برای کامل کردن پروفایل خود، بر روی تب سمت راست اینستاگرام ضربه زده، و از پنجره‌ای که باز می‌شود گزینه Edit Profile را انتخاب کنید. در این صفحه می‌توانید تصویر پروفایل، اطلاعات بیو (Bio) و مواردی مانند این را تنظیم کنید. در نهایت می‌توانید با ضربه زدن روی گزینه Done اطلاعات حساب خود را ذخیره کرده و کار را به اتمام برسانید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

آموزش اینستاگرام

در مواردی پیش می‌آید که رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش می‌کنید. این اتفاق به ویژه زمانی که قصد استفاده از برنامه‌های واسطه مثل برنامه‌های تحلیل اینستاگرام را داشته باشید ممکن است پیش بیاید. در این بخش از آموزش اینستاگرام روش بازیابی کلمه عبور آموزش داده می‌شود. برای بازیابی رمز عبور می‌توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

     – در صفحه ورود اینستاگرام، روی گزینه Get help signing in را که زیر لاگین قرار گرفته ضربه بزنید.

     – در صفحه‌ای که باز می‌شود، بسته به اینکه با ایمیل یا شماره موبایل در اینستاگرام عضو شده‌اید، لازم است ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید.

     – حالا یک لینک تنظیم مجدد کلمه عبور برای ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال می‌شود. با ضربه زدن روی این لینک، وارد صفحه تغییر رمز عبور اینستاگرام می‌شوید.

     – کلمه عبور جدید خود را وارد کرده، و آن را در کادر مورد نظر تکرار نمایید. در نهایت با ضربه زدن روی گزینه Done تغییرات شما نهایی می‌شود.

به این ترتیب کلمه عبور اینستاگرام خود را بازیابی می‌کنید.

پاک‌کردن اینستاگرام

گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است لازم شود که حساب خود را در اینستاگرام پاک یا حذف کنید. به همین دلیل در این آموزش اینستاگرام این مطلب را توضیح می‌دهیم. برای این کار باید از طریق دسکتاپ یا یک مرورگر اینترنتی موبایل وارد وبسایت اینستاگرام شوید. امکان پاک کردن حساب اینستاگرام از داخل اپ اینستاگرام وجود ندارد. بهتر است توجه داشته باشید که دو روش برای پاک کردن اینستاگرام وجود دارد:

     – غیر فعال‌سازی موقت حساب

     – پاک کردن همیشگی حساب

روش اول – غیر فعال‌سازی موقت حساب اینستاگرام

آموزش اینستاگرام

برای پاک کردن اینستاگرام از طریق غیر فعال‌سازی موقت، مطابق مراحل زیر عمل کنید:

     – با کامپیوتر وارد وبسایت اینستاگرام شوید.

     – وارد پروفایل خود در زبانه سمت راست شده، روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید.

     – به سمت پایین اسکرول کرده و در انتهای سمت راست، گزینه Temporarily disable my account را انتخاب کنید.

     – در این مرحله اینستاگرام از شما می‌پرسد چرا قصد غیر فعال‌سازی حساب خود را دارید؟ یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده و بعد کلمه عبور خود را در کادر وارد کنید.

     – حالا گزینه Temporarily Disable Account فعال می‌شود. با انتخاب آن حساب شما غیر فعال می‌شود.

روش دوم – پاک کردن همیشگی حساب

برای پاک کردن همیشگی حساب اینستاگرام نیز نمی‌توانید از داخل اپلیکیشن اینستاگرام عمل کنید. در این بخش از آموزش اینستاگرام، راه پاک کردن همیشگی حساب آموزش داده می‌شود. برای این کار با استفاده از کامپیوتر وارد وبسایت اینستاگرام شوید. برای این کار طبق مراحل زیر عمل کنید:

     – وارد پروفایل خود در زبانه سمت راست شده، روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید.

     – به سمت پایین اسکرول کرده و در انتهای سمت راست، گزینه Permanently delete my account را انتخاب کنید.

     – در این مرحله باید علت پاک کردن همیشگی اینستاگرام را وارد کنید. یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده و سپس کلمه عبور خود را وارد کنید.

    – حالا گزینه Permanently delete account فعال می‌شود. با ضربه زدن روی آن حساب شما برای همیشه از اینستاگرام پاک می‌شود.

سخن پایانی

امروزه بیشتر افرادی که از گوشی‌های موبایل هوشمند استفاده می‌کنند از اپ اینستاگرام نیز استفاده می‌کنند. این شبکه اجتماعی طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد و می‌توان گفت از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیاست و در ایران نیز پرطرفدارترین شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. به همین علت، در این آموزش اینستاگرام سعی کردیم اصلی‌ترین فعالیت‌هایی که برای استفاده از این اپلیکیشن محبوب به آنها نیاز هست را به شما آموزش دهیم. اگر شما هم دوست دارید به خیل کاربران عظیم این شبکه بپیوندید، با طی‌کردن مراحل آموزشی ساده ذکر شده در این مطلب، می‌توانید کار با اینستاگرام را آغاز کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا