موبایل

حذف قابلیت هپتیک تاچ در نوتیفیکشن های آیفون SE جدید

به نظر می رسید عرضه iPhone SE جدید خبری خوب برای کسانی باشد که به دنبال تلفن های هوشمند قدرتمند با قیمت مناسب هستند. اما حالا به نظر می رسد که این مدل یکی از قابلیت های کلیدی گوشی های آیفون را ارائه نمی دهد. این کمبود حتی باعث دلسرد شدن تعدادی از مشتریان شده است.

طبق گزارش MacRumors، اپل تصمیم گرفته است در آیفون SE جدید قابلیت هپتیک تاچ را از قسمت نوتیفیکیشن ها حذف کند. به این ترییب کاربران نمی توانند با نگه داشتن دست روی نوتیفیکیشن ها به گزینه بیشتر دسترس داشته باشند. این قابلیت از هر دو قسمت Notification Center و Lock Screenحذف شده است.

احتمال اینکه این کمبود در واقع نوعی نقص فنی باشد نیز وجود ندارد. سردبیر سایت TechCrunch در این باره می گوید:

“نبود هپتیک تاچ در قسمت نوتیفیکیشن ها باگ یا نقص فنی نیست، چرا که این قابلیت در سایر بخش های آیفون SE به خوبی کار می کند.”

تمام گوشی آیفون از مدل ۶S به بعد یکی از دو قابلیت هپتیک تاچ یا تاچ سه بعدی را ارائه می دهند تا گزینه های بیشتری در قسمت های مختلف سیستم عامل iOS در اختیار کاربر قرار گیرد. اما حالا بنا به دلایلی که فقط اپل و طراحان این شرکت از آن مطلع هستند، استفاده از هپتیک تاچ در مدل جدید SE بیشتر از هر آیفون دیگری محدود شده است.

حذف شدن هپتیک تاچ در آیفون SE چه پیامدی دارد؟

حذف قابلیت هپتیک تاچ در نوتیفیکیشن ها در واقعیت به این معناست که کاربران نمی توانند با نگه داشتن انگشت خود روی یک نوتیفیکیشن به متن کامل و تمام گزینه های آن دسترسی داشته باشند. در عوض کاربر باید نوتیفیکیشن را به سمت چپ بکشد و روی دکمه “view” ضربه بزند تا گزینه های بیشتر نوتیفیکیشن ظاهر شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا