موبایل

بعضی از اجزای داخلی آیفون ۸ قابل استفاده در آیفون SE هستند

مدتی است که در وبسایت های خبری حوزه تکنولوژی iPhone SE را نسخه بهبود یافته iPhone 8 می دانند، اما در واقعیت این دو مدل از چه قطعات مشترکی بهره می برند که باعث به وجود آمدن چنین استنباطی شده است؟

تعویض قطعات اجزای داخلی آیفون ۸ با SE

شرکت تعمیرات تخصصی iFixit برای پاسخ دادن به این سوال قطعات این دو مدل را با یکدیگر تعویض کرده است که مطابق انتظار، تعدادی از اجزای داخلی آیفون ۸ بدون هیچ مشکلی قابل استفاده در آیفون SE بوده اند.

دوربین ها، سیستم نمایشگر (شامل میکروفون و سنسور مجاورتی)، خشاب سیم کارت و تکنولوژی Taptic Engine همگی در مدل تازه عرضه شده آیفون به خوبی کار می کنند؛ البته تنها موردی که کمبود آن را احساس خواهید کرد تنظیمات رنگ True Tone است که در آیفون ۸ وجود نداشت و طبیعتا به آیفون SE انتقال پیدا نمی کند.

در مقابل، علاوه بر پردازنده دستگاه که در مدل SE جدید کاملا ارتقا یافته است، جایگزینی بعضی از اجزای دیگر نیز موفقیت آمیز نبود؛ مثل گذشته، دکمه تاچ آیدی یک مدل از گوشی های آیفون قابل جایگزین کردن با دکمه مدل دیگری نیست.

برای تعویض این قطعه باید به نمایندگی های اپل و تعمیرگاه های تایید شده توسط این شرکت مراجعه کرد.

آیفون SE

جایگزینی باتری نیز یکی دیگر از مواردی هست که نباید روی آن حساب باز کنید، چرا که با وجود شباهت های ظاهری بین باتری های این دو مدل، در iPhone SE از یک کانکتور جدید استفاده شده است.

بنابراین حتی اگر موفق شوید پیام اپل با محتوای ” not a genuine Apple batter: این باتری اورجینال محصولات اپل نیست” را پشت سر بگذارید، باتری مدل های قدیمی در مدل SE پاسخگو نخواهد بود.

در هر صورت، حتی با وجود محدودیت هایی در قسمت باتری، پردازنده و …، شرکت iFixit نسل دوم آیفون SE را گامی رو به جلو در زمینه سازگاری قطعات گوشی های آیفون می داند، چرا در گذشته هیچ یک از اجزای داخلی مدل های جدید قابل جایگزینی با نمونه های مشابه از مدل های قدیمی تر نبوده است.

همین ویژگی باعث شده است iPhone SE جدید گزینه مناسبی برای افرادی باشد که قصد دارند به جای تعویض سالانه تلفن هوشمند خود، آن را تا مدت ها مورد استفاده قرار دهند و در صورت نیاز تعمیرات لازم را روی آن پیاده کنند. همچنین موجود بودن قطعات در سایر مراکز غیر از نمایندگی های اپل می تواند به تسریع فرایند تعمیرات تخصصی و کاهش هزینه ها منجر شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا