آموزشاپلیکیشن آیفونبررسی موبایلنرم‌افزار و اپلیکیشن

با دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل و راه‌های رفع آن آشنا شوید

اگر می‌خواهید با دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل خود آشنا شوید و خودتان برای حل این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید تا انتهای مطلب همراه کیمیانو باشید.

اگر مشکل برای باتری تلفن یا قطعه‌های داخلی گوشی نباشد، رفع آن به کمک چند راهکار به‌سادگی امکان‌پذیر خواهد بود. قبل از این که گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات موبایل ببرید، نکات و ترفندهای زیر را انجام دهید. امیدواریم که در رفع مشکل آیفون شما تاثیرگذار باشد.

با دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل و راه‌های رفع آن آشنا شوید

دلایل خاموش شدن ناگهانی اپل

عوامل مختلفی می‌توانند در خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل تاثیرگذار باشند، از جمله برنامه‌های معیوب و قرار گرفتن در معرض آب. اما در اکثر موارد مشکل از باتری است.

چند راه وجود دارد که می‌توانید مطمئن باشید مشکل از باتری است یا خیر. برای این کار توصیه می‌کنیم قابلیت سلامت باتری را که برای گوشی‌های اپل طراحی شده است، بررسی کنید.

علاوه بر این، گفته می‌شود اگر گوشی زمانی که شارژ آن ۳۰ درصد است خاموش می‌شود، احتمالا مشکل از باتری است.

رفع کردن مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل

همان‌طور که در بالاتر نیز بیان کردیم به جای این که سریعا به فکر تعویض باتری باشید، راهکارهای زیر را دنبال کنید.

راه‌اندازی مجدد گوشی

وقتی با مشکلی مانند خاموش شدن ناگهانی اپل روبرو می‌شوید، اولین و ساده‌ترین راه برای رفع این مشکل معمولا راه‌اندازی مجدد گوشی است.

البته در این شرایط شما باید از نوع خاصی از ریست استفاده کنید. این نوع راه‌اندازی با راه‌اندازی استاندارد کمی تفاوت دارد، زیرا به طور کامل سیستم عامل گوشی و حافظه را ریست می‌کند. اما اصلا نگران نباشید چرا که هیچ اطلاعاتی از گوشی‌تان پاک نخواهد شد.

اگر ریست گوشی به دلیل برنامه‌ای معیوب است که باتری را به سرعت تخلیه می‌کند، احتمالا این روش می‌تواند در حل مشکل تاثیر مثبتی بر جای بگذارد.

با دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل و راه‌های رفع آن آشنا شوید

به‌روزرسانی سیستم عامل گوشی اپل

گاهی دلیل خاموش شدن ناگهانی اپل با مشکلی در سیستم عامل در ارتباط است. اگر راه‌اندازی مجدد گوشی که در بالا ذکر شد تاثیری در رفع مشکل نداشت به‌روزرسانی سیستم عامل گوشی خود را انجام دهید.

اگر سیستم عامل گوشی آیفون شما به‌روز نمی‌شود، روی تنظیمات کلیک کرده و سپس اعلان‌ها را انتخاب کنید. در این قسمت هر یک از برنامه‌هایی را که در آن جا قرار دارد، انتخاب کنید و سپس نوار لغزنده اجازه اعلان‌ها را به حالت خاموش تغییر دهید.

وقتی سیستم عامل گوشی خود را به‌روز کردید، زمانی که به روزرسانی تمام شد گوشی خود را دوباره راه‌اندازی کنید و اعلان‌هایی را که خاموش کرده بودید، دوباره از همان مسیر بالا روشن کنید.

بررسی کردن سلامت باتری

سلامت باتری به‌طور کلی دو اطلاعات کلیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد، مورد اول حداکثر ظرفیت شارژ باتری و دیگری تاثیر قدرت باتری بر عملکرد گوشی.

در بخش سلامت باتری همچنین به شما نشان داده می‌شود که آیا باتری الان نیاز به تعویض دارد یا خیر. برای دسترسی به این بخش ابتدا به بخش تنظیمات بروید، ابتدا تنظیمات مربوط به باتری و سپس سلامت باتری را انتخاب کنید.

اگر حداکثر ظرفیت باتری گوشی بسیار کم است، احتمالا نشانه مشکلی در مورد باتری خواهد بود. علاوه بر این اگر عبارتی غیر از قابلیت عملکرد حداکثر مشاهده کردید، علت آن نیز می‌تواند مشکلی در باتری گوشی باشد.

استفاده از حالت DFU در گوشی آیفون

اگر گوشی شما به‌طور کاملا ناگهانی و غیر منتظره خاموش می‌شود باید بازگردانی DFU را در گوشی خود انجام دهید. برای انجام این کار، با استفاده از کابل USB گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید.

سپس در آیتونز از گوشی آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. وقتی این کار را انجام دهید، گوشی خود را در حالت DFU قرار دهید، سپس گوشی آیفون خود را از نسخه پشتیبانی که تهیه کرده‌اید بازیابی کنید.

با دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل و راه‌های رفع آن آشنا شوید

تعویض باتری

اگر هر کدام از راهکارهای بالا را امتحان کردید، اما باز هم مشکلتان رفع نشد، احتمالا مشکل گوشی شما دیگر سخت‌افزاری است و به نرم‌افزار مربوط نمی‌شود.

امکان دارد باتری گوشی آیفون شما خراب شده باشد یا دیگر عمر خودش را کرده است و باید برای تعویض آن اقدام کنید. برای خرید باتری گوشی اپل بهتر است به مرکزهای معتبر مراجعه کنید تا از اصل بودن کالای خریداری شده خود مطمئن باشید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
lifewire.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا