آموزشآموزش کامپیوترنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

آموزش گام به گام و تصویری چگونه ورد را به پاورپوینت تبدیل کنیم!

تمام افرادی که دنبال راهی برای تبدیل ورد به پاورپوینت می‌گردند، می‌دانند که این فایل به آن‌ها اجازه می‌دهد ارائه‌های دانشگاهی یا جلسات خود را که متن و تصاویر زیادی دارد، به راحتی روی نمایشگرهای بزرگ نشان دهند.

اگر جزو افرادی باشید که می‌خواهید جذابیت ارائه بعدی خود را بالا ببرید، پاورپوینت بهترین انتخاب است و در این مطلب می‌خواهیم نحوه تبدیل ورد به این فایل را آموزش دهیم. پس تا انتها با ما باشید.

نحوه تبدیل ورد به پاورپوینت

دو برنامه پاورپوینت و ورد جزوی از نرم‌افزار آفیس هستند و بنابراین امکانات گوناگونی دارند که تبدیل راحت فایل را برایتان فراهم می‌کنند.

برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا فایل خود را در برنامه ورد باز کنید.


سپس باید روی فایل خود تغییراتی انجام دهید. اولین اقدام درست کردن تیترها و عناوین است چون پاورپوینت باید محل هر اسلاید را بداند و اسلایدها براساس عناوین جدا خواهند شد.

پس اگر پاراگراف‌های مطلب شما تیتر ندارند، عناوین جذابی برای آن بنویسید.


برای انجام این کار از تب Home منو Styles را انتخاب کنید.

تبدیل ورد به پاورپوینت
ابتدا تمام عناوین داخل فایل ورد را انتخاب کنید و سپس با انتخاب Heading 1 آن‌ها را به یک تیتر تبدیل کنید.

تبدیل ورد به پاورپوینت
حالا باید در این مرحله محتوای داخل هر اسلاید را مشخص کنید، پس Heading 2 را به محتوای زیر هر تیتر اختصاص دهید.

تبدیل ورد به پاورپوینت
اگر محتوای شما بخش‌های مختلفی دارد و می‌خواهید در یک اسلاید ولی متفاوت از پاراگراف اصلی باشد، متن مورد نظر خود را انتخاب و Heading 3 را روی آن فعال کنید.


در این مرحله پیش از هر تیتر یک اینتر بزنید تا بین اسلایدها یک فضای خالی به وجود آید.


برخی از افراد دوست دارند یک متن سفارشی داشته باشند، بنابراین می‌توانید فونت، اندازه و رنگ کلمات را نیز تغییر دهید و سپس تغییرات خود را با ذخیره کردن نهایی کنید.

تبدیل ورد به پاورپوینت
حالا که فایلتان کامل آماده شد باید از منو File گزینه Send to PowerPoint را انتخاب کنید (این گزینه بالای این منو داخل محیط خود ورد وجود دارد – در تصویر زیر دور آن کادر قرمز کشیدیم)

تبدیل ورد به پاورپوینت
پس از انتخاب این گزینه فایل شما خودکار داخل برنامه پاورپوینت باز می‌شود. اگر این گزینه را نمی‌بینید باید کارهای زیر را انجام دهید:

    • با باز کردن منو فایل گزینه Options را انتخاب کنید.

    • روی گزینه روی Quick Access Toolbar کلیک کنید.

    • از بالا زیر بخش Choose Commands From گزینه All Commandsرا پیدا و انتخاب کنید.

   • از کادر زیر این بخش با اسکرول به سمت پایین گزینهSend to Microsoft Powerpoint را پیدا کنید و با استفاده از دکمه Add آن را به بخش کناری اضافه کنید.

   • تغییرات با فشار دادن دکمه OK ذخیره کنید.

زمان تبدیل ورد به پاورپوینت باید دقت کنید ورد تبدیل تصاویر را انجام نمی‌دهد و باید خودتان آن‌ها را با منوهای مختلف داخل پاورپوینت به فایل نهایی اضافه کنید.

سخن پایانی

تبدیل ورد به پاورپوینت نیاز به دانش فنی بالایی ندارد، در واقع با انجام مراحل بالا این کار را راحت می‌توانید انجام دهید و سپس فایل نهایی را در خود برنامه پاورپوینت با خلاقیت بالایتان زیباتر کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا