بیوگرافی

با شخصیت عیسی مسیح بیشتر آشنا شوید ! داستان زندگی حضرت عیسی

عیسی مسیح یا عیسی ناصری ، در ۲۵ دسامبر سال اول میلادی در سرزمین بیت لحم اورشلیم از مادری باکره به دنیا آمد.

فرشتگان ، تولد مسیح را به حضرت مریم مژده داده بودند. او مبلغ یکی از ادیان بزرگ جهان ، به نام مسیحیت شد و به عقیده مسیحیان پسر خدا است.

مسیحیان معتقدند وی به دلیل گناهان مردم کشته شد، اما دوباره زنده می‌شود و برای نجات بشر باز خواهد گشت.

عیسی مسیح
نگاهی به زندگی و معجزات عیسی

در ادامه به نقل داستان زندگی عیسی، تولد، مبعوث شدن به پیامبری و معجزات وی در کیمیانو می‌پردازیم.

تولد و زندگی عیسی مسیح

همانطور که گفتیم عیسی از مادری باکره به دنیا آمد. مریم، دختر عمران که یکی از دختران بنی‌اسرائیل بود پس از مرگ پدرش نزد زکریا بزرگ شد. در سن ۱۳ سالگی به اذن خداوند باردار و مجبور به ترک قوم خود شد.

مریم پس از تولد عیسی به سوی قوم خود برگشت. مردم از دیدن او و فرزندش تعجب کردند و او را مورد توهین قرار دادند. اما خداوند به او گفت غمگین نباش و چشمه آب گوارایی برای او و فرزندش به وجود آورد و به مریم دستور داد درخت نخل بالای سرش را تکان دهد تا رطب تازه از آن بریزد.

عیسی و مبعوث شدن به پیامبری

عیسی از همان دوران کودکی در مورد خداوند صحبت می‌کرد و زمانی که در سن ۳۰ سالگی به پیامبری برگزیده شد، مردم را به پذیرفتن دین مسیحیت فرا خواند. وی تلاش می‌کرد یهودیان را از انحراف نجات دهد و راه درست را به آن‌ها بیاموزد.

عیسی مسیح پیروان زیادی یافت و یهودیان با وجود بشارت حضرت موسی به آمدن وی، منافع خود را در خطر دیدند و از این بابت نگران بودند. به همین دلیل تصمیم به قتل وی گرفتند.

به اعتقاد مسیحیان سه روز پس از قتل، وی به آسمان‌ها رفت و دوباره باز خواهد گشت.

عیسی با وجود این که پاک و بی گناه بود، باز هم غسل تعمید داده شد تا مردم یاد بگیرند که باید از دستورات خداوند اطاعت کرد.

عیسی مسیح
معجزات حضرت عیسی

حضرت عیسی نیز مانند سایر پیامبران مورد آزار و اذیت مردم قرار می‌گرفت. جمعی از بزرگان یهود از او معجزه خواستند. حضرت عیسی نیز به اذن خداوند پرنده‌ای گلی ساخت و در آن دمید تا زنده شود.

سایر معجزات حضرت عیسی شفا دادن کور مادرزاد، سخن گفتن در گهواره، شفا دادن بیماران و زنده کردن مردگان بود.

اما با وجود این معجزات باز هم یهودیان به مخالفت با او برخاستند و بر علیه عیسی توطئه ‌کردند.

حواریون چه کسانی بودند؟

حواریون از نزدیکان و یاران حضرت عیسی و به تعداد ۱۲ نفر بودند که به تبلیغ دین مسیح در قوم بنی‌ اسرائیل می‌پرداختند.

توطئه علیه عیسی

بزرگان یهود پس از آن به فکر افتادند تا دسیسه کنند، به همین خاطر قیصر روم را تحریک کردند و او را از واژگونی سلطنت ترساندند.

حضرت عیسی که از این توطئه آگاه شده بود، به مخفیگاهی رفت تا نتوانند به او آسیب بزنند. اما در بین حواریون و یاران نزدیک او فردی به نام «یهودا اسخریوطی» بود که این مکان را لو داد.

با تاریک شدن هوا دشمنان به مخفیگاه وارد شدند و حواریون را محاصره کردند، حواریون گریختند و عیسی تنها ماند. اما خدا او را از چشم مهاجمان مخفی کرد.

به جای آن، یهودا به اذن خداوند شبیه عیسی شد و ماموران اشتباهی او را دستگیر کردند و به دار آویختند.

مسیحیت

طبق آن چه در کتاب انجیل آمده است، مسیحیان پس از مرگ عیسی او را عیسی مسیح نامیدند و پیروان او مسیحی یا کریستیان نام نهاده شده‌اند. مسیحیت آیین ابراهیمی و یکتاپرستی و طبق آموزه‌های عیسی مسیح است.

رستاخیز اول و دوم

مسیحیان اعتقاد دارند حضرت مسیح پس از به صلیب کشیده شدن، به زندگی بازگشته است. به این زنده شدن عیسی که سه روز بعد از مرگ وی است، رستاخیز اول می‌گویند.

طبق گفته کتاب انجیل عهد جدید، مسیح پیش از دوره رنج بزرگ دوباره باز می‌گردد و انسان‌های مومن واقعی را با خود به آسمان‌ها می‌برد.

مسیحیان معتقدند در دوره آخر زمان ضد مسیحی‌ها می‌آیند و جهان را تحت سیطره خود می‌گیرند. آن‌ها معتقدند فرمانروایی ظالم می‌آید که ادعای خدایی می‌کند و معجزه می‌آورد.

عقاید مسیحیان در مورد رستاخیز دوم

در مورد رستاخیز دوم عقاید گوناگونی وجود دارد. عده‌ای معتقدند حضرت مسیح یک دوره هزار ساله بر دنیا حکمرانی خواهد کرد و حکومتی عادلانه خواهد داشت. پس از این هزار سال او بین مردگان و زندگان داوری می‌کند و تصمیم می‌گیرد چه کسانی به بهشت یا به دوزخ بروند.

به همین دلیل این عده به ترویج دین مسیحیت می‌پردازند تا زمان نابودی جهان فرا برسد و دنیا از بدی‌ها پاک شود. آن‌ها معتقدند نباید دخالتی در امور جهان کنند و تلاشی برای بهتر شدن دنیا نمی‌کنند. فقط مردم را به قبول دین مسیحیت تشویق می‌کنند و از دوزخ می‌ترسانند.

این افراد معتقد هستند کلیسا اجازه دخالت در امور سیاسی و کشورداری ندارد و جهان باید رو به بدتر شدن و زوال پیش برود تا زمینه ظهور منجی فراهم شود.

دسته دیگر اعتقاد دارند مسیح از همین حالا حکومت می‌کند. آن‌ها عقیده دارند از روز رستاخیز اول، این حکومت وجود داشته و ادامه پیدا کرده است. عیسی مسیح از آسمان‌ها روش‌های درست زیستن را تلقین می‌کند و کشیشان کلیسا در این امر سهیم هستند.

بر عکس دسته اول، آن‌ها معتقدند کشیش‌ها و کلیسا باید زمام امور را به دست بگیرند. حکومت‌های مذهبی و کلیسا اجازه دخالت در امور مردم را دارند و به این شکل حکومت مسیح رشد می‌کند.

عیسی مسیح

تصلیب حضرت عیسی

جریان تصلیب عیسی در هر ۴ انجیل آورده شده است. چنان چه از شواهد امر پیدا است، یک عده از روحانیون وقت به تحریک امپراتوری روم پرداختند و طبق قوانین روم، مجرمان به صلیب کشیده می‌شدند.

بازگشت مسیح از دید مسلمانان

همانطور که گفته شد مسیحیان بر این باور هستند که مسیح به خاطر آن‌ها رنج دید و کشته شد و به خاطر مقدس بودن خون مسیح، خداوند از گناهان آن‌ها گذشت. اما مسلمانان معتقدند مسیح کشته نشده است و مصلوب شدن او رخ نداده است.

در قرآن آماده است پیامبر مسیحیان کشته نشده است، بلکه اینطور به کافران اینطور نشان داده شده است و عیسی به صورت جسمانی به بهشت رفته است.

گروهی از مسلمانان پیروی احمدیه نیز اعتقاد دارند عیسی مسیح از مصلوب شدن توانست جان سالم به در برد و با رفتن به کشمیر تا ۱۲۰ سالگی آن جا زندگی کند.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا