برنامه اندرویدمعرفی نرم افزارنرم‌افزار و اپلیکیشن

با اپلیکیشن Mx Player کاملا آشنا شوید؟ ویژگی ها و خصوصیات

اگر دنبال یک پلیر خوب و با‌کیفیت هستید که استفاده از آن آسان باشد و از اکثر فرمت‌ها پشتیبانی کند، اپلیکیشن Mx Player انتخاب مناسبی برای شما است.

این اپلیکیشن را می‌توانید روی گوشی همراه خود برای تماشای فیلم نصب کنید.

در ادامه مطلب ویژگی‌های این برنامه محبوب را معرفی می‌کنیم. پس، تا انتها همراه کیمیانو باشید.

چرا ام ایکس پلیر را انتخاب کنیم؟

پلیرهای ویدیو موجود در بازار تعدادشان بی‌شمار است و انتخاب یک برنامه خوب قطعا آسان نیست، اما اپلیکیشن Mx Player (ام ایکس پلیر) یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای پخش فایل‌های رسانه‌ای است. اجازه دهید ببینیم چه ویژگی‌هایی دارد.

اپلیکیشن Mx Player

رابط کاربری ساده

رابط کاربری ساده اپلیکیشن Mx Player اجازه می‌دهد به راحتی و سادگی فیلم‌های خود را پخش کنید.

با استفاده از کلید‌های به عقب و جلو زدن ویدئو، پخش و مکث به راحتی می‌توانید از این برنامه پخش استفاده کنید، اما هنوز هیچ قابلیتی در این برنامه برای تغییر کیفیت پخش صدای فیلم‌ها به وجود نیامده است.

این برنامه همچنین از انواع مختلف فرمت زیرنویس پشتیبانی می‌کند و در صورت نیاز می‌توانید رنگ و اندازه متن را نیز تغییر دهید.

قابلیت کنترل صدا و فیلم

در هنگام استفاده از این برنامه می‌توان یک حالت پایدار را بین پخش صدا و فیلم برقرار کرد. اگر در حال انجام دادن کار دیگری هستید و می‌خواهید فیلم در پس‌زمینه پخش شود، کافی است سرعت پخش تصویر را آهسته کنید.

گاهی در زمان تماشای یک فیلم خارجی می‌خواهیم زیرنویس آن را در یک شرایط مناسب با آرامش مشاهده کنیم، می‌توانید سرعت پخش صدا را تنظیم و اندکی کم کنید.

کیفیت فیلم در اپلیکیشن Mx Player

هر فیلمی که در این برنامه پخش می‌شود از کیفیت بالایی برخوردار است. البته شما با توجه به مدل گوشی همراه خود رزولوشن را می‌توانید تغییر دهید.

گاهی در وسط فیلم دیدن، کاری پیش می‌آید و مجبور می‌شویم فیلم را قطع کنیم، اما نگران نباشید هنگامی که بازگشتید، می‌توانید فیلم را از همان جایی که قطع کردید دوباره ببینید.

این برنامه همچنین قابلیت مدیریت پوشه و گزینه‌ای برای تماشای آنلاین برنامه‌های تلویزیونی مانند شبکه‌های ABP Live و The Times of India دارد.

در این اپلیکیشن می‌توانید برنامه‌های مورد نظر خود را جستجو کنید و بخش نمایش فهرست (List View) گزینه‌های جستجو را محدود خواهد کرد.

قابلیت Cast Service در این برنامه

زمانی که شرکت Times Internet ام ایکس پلیر را خریداری کرد، تغییرات فراوان این برنامه رقم خورد.

حالا این برنامه قابلیت Cast service دارد که به کمک دکمه‌ای که در بالای رابط کاربری برنامه یا نوار عملکرد بالای فهرست ویدئوهای موجود قرار دارد، می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

اپلیکیشن Mx Player

اما توجه داشته باشید که از آن جایی که گوشی همراه شما منبع پخش فیلم است و یک اتصال بین تلویزیون و گوشی شما شکل می‌گیرد، اگر گوشی خود را از آن مکان خارج کنید به دنبال قطع این اتصال پخش برنامه روی تلویزیون نیز متوقف خواهد شد.

چند حقیقت در مورد ام ایکس پلیر

این برنامه نسخه اندرویدی دارد و رابط کاربری ساده آن، تماشای فیلم را آسان می‌کند.

اپلیکیشن Mx Player ویژگی‌های خاصی دارد که باعث محبوبیت آن شده است، اما هنوز آنقدر کامل نیست که بتواند از هر نسخه فایلی پشتیبانی کند. علاوه بر این، نسخه رایگان آن تبلیغات زیادی را نشان می‌دهد که مطمئنا زمان تماشای فیلم مزاحم هستند.

توانایی کنترل فایل‌های خصوصی در ام ایکس پلیر

Mx Player ویژگی‌های منحصر بفرد دارد و بهترین گزینه برای مدیریت فایل‌های خصوصی و محرمانه است. شاید همین ویژگی باعث شده است جزو محبوب‌ترین پلیرهای اندرویدی قرار گیرد.

اپلیکیشن Mx Player

فیلم‌های خصوصی‌تان را می‌توانید در یک پوشه قرار دهید و با استفاده از این برنامه، این فایل را با یک رمز عبور ۴ رقمی محافظت کنید.

پخش فوری در تلویزیون

اگر فرمت ویدیو از پخش با کروم کست پشتیبانی کند و همزمان گوشی همراه و کروم کست به یک شبکه وای فای متصل باشند، روی صفحه گوشی یک دکمه می‌بینید که می‌توانید با لمس کردن آن، پخش برنامه را روی تلویزیون ببینید.

سخن نهایی

اپلیکیشن Mx Player روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شود تا از این نظر در سطح پلیر VLC قرار گیرد. VLC با آن که خیلی دیر در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفت، ولی با توجه به پشتیبانی از اکثر فرمت‌های صدا و فیلم توانسته است کاربران زیادی به دست آورد.

ام ایکس پلیر نیز سریعا در حال حرکت به همین سمت است و با توجه به ویژگی‌های متنوع فراوانی که دارد، نصب آن را توصیه می‌کنیم.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا