آموزشاینترنت و وب

لایو در اینستاگرام | رازهایی که باید درباره لایو اینستاگرام بدانید

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر در دنیاست که امروزه کمتر کسی است که صفحه خودش را در این برنامه باز نکرده و روزی چندین و چند مرتبه صفحه شخصی خودش را چک نکند و از لایو اینستاگرام یا استوری گذاشتن بگذرد. این محبوبیت به در بین مردم به جایی رسیده است که حتی شرکت‌های معتبر در همه زمینه‌ها هم صفحه اختصاصی خود را در اینستاگرام دارند و حتی کسب و کارهای کوچک نیز برای بالا بردن و اعتبار بخشیدن به برند و کسب و کار خود از اینستاگرام کمک می‌گیرند.

اینستاگرام هم این حجم از توجه در بین کاربران را نادیده نگرفته و با هر بار بروزرسانی قابلیت‌های جدیدی را ارائه می‌دهد که لایو در اینستاگرام یکی از آنها است که حتی صفحات رسمی برنامه‌های تلویزیونی نیز از آن استفاده می‌کنند و افراد مشهور نیز ساعاتی در روز را برای ارتباط مستقیم با مخاطبان و هواداران خود اختصاص می‌دهند.

۷ نکته طلایی در زمینه گذاشتن لایو‌ در اینستاگرام

در این بخش از مطلب قصد داریم نکات بسیار کاربردی را در زمینه گذاشتن لایو در اینستاگرام با شما در میان بگذاریم. بدون شک با رعایت این نکات، می‌توانید لایوهایی حرفه‌ای در اینستاگرام داشته باشید و مخاطبین را مجذوب خود کنید.

۱- زودتر برنامه‌ریزی کنید

همیشه سعی کنید روز و ساعت لایو خود را به فالوورهایتان اعلام کنید تا آنها نیز برای شرکت در لایو آماده شوند همینطور هم خودتان مطالبی که میخواهید به صورت لایو در اینستاگرام ارائه دهید را از قبل آماده کنید و از کیفیت مطالب مطمئن باشید.

۲- با دیگران همکاری کنید

کار تیمی همیشه رویایی است. همیشه سعی کنید در لایو‌ها به صورت گروهی کار کنید و افرادی از تیم برند خود را در لایو قرار دهید تا صمیمیت بین اعضای تیم را نشان دهد. مهمان هایی را دعوت کنید که فالوورهایتان از دیدن آنها در لایو شما غاقلگیر شوند مثل افرادی با استعدادهای خاص که در سراسر کشور هستند و ویدیو آنها به تازگی ترند بوده و دیده شده است. همینطور یکی از قابلیت‌های لایو حضور دو نفر به طور همزمان در آن است؛ پس سعی کنید گاهی از آن نیز استفاده کنید.

۳- خودتان باشید

یکی از ویژگی‌های مهم گرفتن لایو در اینستاگرام این است که به فالوورهایتان اجازه می‌دهد شخصیت واقعی شما و برندتان را درست بشناسند؛ مهم نیست که شما چه کالایی می‌فروشید یا چه خدماتی را ارائه می‌دهید و یا چه مطالبی را ارائه می‌کنید؛ مهم این است که مخاطب شما به خوبی با شما ارتباط برقرار کند. اینجاست که فالوور شما می‌تواند فرق شما با دیگر رقبا‌ی شما را متوجه شود.

لایو در اینستاگرام
۴- استفاده از گزینه سوال و جواب لایو در اینستاگرام

همیشه در طول لایو از بیننده‌های خود سوال کنید که چه چیزی را دوست دارند تا شما در محتوای ویدیوها یا لایو‌های بعدی قرار دهید یا چه نظری درباره محصولات شما دارند. شما میتوانید از گزینه سوال و جواب لایو در اینستاگرام استفاده کنید و بانکی از سوال‌ها و جواب‌ها داشته باشید و از آن استفاده کنید. همینطور می‌توانید کامنت را در پایان لایو باز کنید تا کاربران انتقاد‌های خود را ثبت کنند. توجه به نظرات کاربران باعث می‌شود که بیشتر به شما و برندتان اعتماد کنند.

۵- مخاطبین را کانون توجه قرار دهید

در پایان روز که لایو را برگزار کردید بررسی کنید که آیا فالوورهای شما به آنچه که در ویدیوها قرار دادید علاقه‌مند بوده‌اند یا خیر؟ این سوال به شما و تیمتان کمک میکند تا نقایص و کمبود‌های کار خود را اصلاح کنید و کیفیت کار خود را افزایش دهید. همینطور میتوانید انتقاداتی که کاربران به لایو شما در اینستاگرام کردند را مدنظر قرار دهید. دقت داشته باشید که فالوورهای شما سرمایه کسب و کار شما هستند و باید برای حفظ سرمایه‌های خود کوشا باشید.

۶- از قرار دادن لوگو برند در ویدیو هایتان قافل نشوید

اگر مالک یک کسب و کار هستید، همیشه سعی کنید در محیطی که لایو اینستاگرامتان را در آن می‌گیرید، لوگو یا نشانه‌ای از برند خود را قرار دهید و محیطی مناسب را برای فیلمبرداری انتخاب کنید که با رنگ‌های محیط و لوگو شما دارای همخوانی است. همین جزئیات نسبتا کوچک هستند که به بالا بردن برند و کیفیت محتوای شما در لایو اینستاگرام کمک می‎‌کنند و دارای اثر مستقیم روی مخاطبین شما است.

لایو در اینستاگرام
۷- اعلام کردن زمان لایو در اینستاگرام به مخاطبان شبکه‌های اجتماعی دیگر

با اعلام کردن ساعت لایو اینستاگرام در دیگر شبکه‌های اجتماعی این فرصت را به مخاطبان خود می‌دهید که اگر تاکنون از لایو‌های شما در اینستاگرام با خبر نبودند به آن بپیوندند و از مطالب و محتواهای شما استفاده کنند. این کار اثر مستقیم بر روی تعداد بازدیدکننده لایو اینستاگرام شما دارد و باعث می‌شود تمام کاربران که با آنها در ارتباط هستید در لایو شما شرکت کنند. افزایش مخاطب هم فایده‌ای به جز سود و بالا بردن اعتبار برند شما ندارد.

لایو در اینستاگرام

همه نکاتی که گفته شد به شما کمک خواهد کرد محتوای لایو در اینستاگرام شما، دارای بیشترین اثربخشی روی مخاطب باشد. گرچه بازدید و تعداد فالوور‌های صفحه شما به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد، اما همین نکات و جزئیات کوچک هستند که روی مخاطبین شما اثر زیادی می‌گذارد و باعث می‌شود که حتی شما را به دوستان خود نیز معرفی کنند.

ایده‌های دیگری نیز در زمینه ارائه لایو در اینستاگرام وجود دارند که در این مقاله مطرح نشد، مثل برگزاری قرعه کشی و اهدای جوائز هفتگی یا ماهانه به بینندگان و شرکت‌کنندگان در لایو که می‌تواند انگیزه‌ای برای مخاطبان باشد که در لایو شرکت کنند. لایو در اینستاگرام یکی از چالش برانگیزترین قابلیت‌های این اپلیکیشن اجتماعی به شمار می‌رود و هر روز رکورد جدیدی از خود را بر جای می‌گذارد. یکی از آخرین رکوردها در این زمینه، برگزاری کنسرت‌های خوانندگان مشهور با بینندگان میلیونی در دوران شیوع ویروس کرونا بوده است.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا