آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

آموزش گام به گام و تصویری تنظیم ایمیل در ویندوز ۱۰ و استفاده از Mail

به منظور یکپارچه سازی ایمیل در ویندوز ۱۰ ، این ویندوز دارای اپلیکیشنی به نام Mail است که برای مدیریت ایمیل های دریافت شده از اکانت های مختلف (جیمیل، یاهو، اوتلوک، اکسچنج و …) استفاده می شود.

این ابزار با اپلیکیشن تقویم (Calendar) ویندوز ۱۰ نیز سازگار است و باعث آسان تر شدن فرایند های برنامه ریزی رویداد های جدید، تنظیم یادآور، یکپارچه سازی مخاطبین، و مدیریت برنامه ها بر اساس ایمیل های دریافتی می شود.

ما در این مقاله قصد داریم به نحوه راه اندازی اپلیکیشن Mail ویندوز ۱۰ و سفارشی سازی آن بپردازیم. بنابراین اگر مایلید از امکانات متنوع این ابزار کاربردی بهره مند شوید، تا پایان با ما همراه باشید.

فعال کردن ایمیل در ویندوز ۱۰

اگر از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، اپلیکیشن های ایمیل و تقویم آن به صورت خودکار روی سیستم نصب شده اند. برای استفاده از اپ ایمیل گزینه “All Apps” و سپس “Mail” را از منوی نوار استارت انتخاب کنید.

بعد از باز شدن پنجره اپ ایمیل، لازم است اطلاعات مربوط به حساب ایمیل خود را وارد کنید.

به قسمت “Settings” که در انتهای منوی سمت راست پنجره قرار دارد مراجعه نموده و روی گزینه “Manage Accounts” کلیک کنید. در ادامه می توانید ارائه دهنده سرویس ایمیلی خود را انتخاب کرده، و آدرس ایمیل و رمز عبور را تایپ نمایید. سپس روی دکمه “Sign in” کلیک کنید.

ایمیل در ویندوز

اگر اطلاعات وارد شده توسط شما درست باشد، همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت و پس از فعال شدن ایمیل شما در ویندوز ۱۰ نوتبفیکیشن آن برای شما ارسال خواهد شد.

برای ذخیره شدن این ایمیل روی “Done” کلیک کنید و به صفحه اصلی اپلیکیشن بازگردید.

در این صفحه می توانید با مراجعه به بخش “Account” ایمیل های دریافت شده توسط حسابی که فعال کردید را مدیریت کنید.

نکته: هر زمانی که شما ایمیل جدیدی را به اپلیکیشن Mail اضافه می کنید، تنظیمات مربوط به آن در اپلیکیشن Calendar نیز فعال می شود.

سفارشی سازی تنظیمات ایمیل در ویندوز ۱۰

همانطور که قبلا گفتیم، امکان تغییر تنظیمات و سفارشی سازی حساب های کاربری در اپلیکیشن Mail ویندوز ۱۰ فراهم شده است.

در ادامه به چند نمونه از این تغییراتی که می توانند باعث بهبود عملکرد این اپ شوند را معرفی خواهیم کرد.

چگونه در اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۱۰ امضا بسازیم؟

اگر امضای درج شده در ایمیل های ارسالی شما همواره ثابت است، می توانید آن را به عنوان امضای پیش فرض ذخیره کنید.

به این ترتیب اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۱۰ به صورت خودکار آن را به انتهای متن ایمیل های شما اضافه خواهد کرد. کافیست روی گزینه Settings با آیکن چرخ دنده کلیک کنید، گزینه “Signature” را انتخاب نمایید و کلید مقابل حساب ایمیلی که قرار است امضای ثابت داشته باشد را فعال کنید.

سپس امضا را تایپ کرده و روی دکمه “Save” کلیک کنید.

ایمیل در ویندوز

ساختن پاسخ های اتوماتیک ایمیل در ویندوز ۱۰

پاسخ هایی که به صورت خودکار در جواب ایمیل ها ارسال می شوند راه حلی فوق العاده کاربردی برای مواقعی هستند که شما تعداد زیادی ایمیل دریافت می کنید، اما فرصت پاسخ دادن به تمام آن ها را ندارید. علاوه بر آن، اگر برای چند روز در مسافرت هستید و به ایمیل خود دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از این قابلیت به تمام کسانی که به شما ایمیل می دهند اطلاع رسانی کنید.

برای تنظیم پاسخ اتوماتیک در اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۱۰ وارد تنظیمات این اپ شوید و گزینه “Automatic replies” را انتخاب کنید. سپس ایمیل مورد نظر را از میان حساب های موجود انتخاب کنید، و کلید “Send Automatic Replies” را روشن کنید.

در ادامه متن پاسخ اتوماتیک را در هر کدام از قسمت های “Send replies outside of my organization” یا “Send replies only to my contacts” یا حتی هر دو تایپ نموده و تیک آن ها را فعال کنید.

اولی برای تمام کسانی که به شما ایمیل می زنند، و دومی فقط برای مخاطبین شما. در پایان روی دکمه “Save” کلیک کنید و مسئولیت پاسخگویی به ایمیل ها را به عهده اپلیکیشن Mail بگذارید.

ایمیل در ویندوز

نکته: پاسخ های خودکار اپلیکیشن ایمیل در حال حاضر فقط برای حساب های ایمیلی اوتلوک (Outlook) فعال هستند.

ادغام ایمیل های دریافت شده توسط حساب های مختلف

شما می توانید اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۱۰ را به گونه ای تنظیم کنید که ایمیل های دریافت شده توسط حساب های فعال در آن داخل یک اینباکس مشترک نشان داده شوند.

کافیست به تنظیمات این اپلیکیشن که با آیکن چرخ دنده قابل تشخیص است مراجعه کرده و از قسمت Manage Accounts روی گزینه “Link Inboxes” کلیک کنید.

در ادامه پنجره ای به صورت پاپ آپ ظاهر می شود و شما باید حساب هایی که قرار است اینباکس مشترک داشته باشند را انتخاب کنید. سپس نامی برای اینباکس مشترک انتخاب نموده و روی دکمه “Save” کلیک کنید.

ایمیل در ویندوز

تنظیمات نوتیفیکیشن دریافت ایمیل

در اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۱۰ امکان سفارشی سازی نوتیفیکیشن ها نیز وجود دارد. برای تغییر تنظیمات نوتیفیکیشن ها از قسمت تنظیمات اپ Mail گزینه “Notifications” را انتخاب کنید.

سپس تنظیمات مختلف مانند نمایش بنر، صدای زنگ، یا اولویت بندی اینباکس ها را مطابق میل خود تغییر داده و در پایان روی دکمه “Save” کلیک کنید.

ایمیل در ویندوز

سفارشی سازی ظاهر نرم افزار ایمیل

یکی دیگر از قابلیت های جذاب اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۱۰ امکان اعمال تغییرات روی رابط کاربری آن است تا ظاهری کاربر پسند داشته باشد؛ مانند سایر ویژگی ها، دوباره به قسمت تنظیمات این نرم افزار مراجعه کرده و روی گزینه “Personalization” کلیک کنید.

در این بخش شما می توانید تم، رنگ، و تصویر بکگراند برای اپلیکیشن Mail انتخاب کنید.

برای انتخاب تصاویر موجود در سیستم برای به عنوان بکگراند روی دکمه “Browse” کلیک کنید تا پنجره انتخاب فایل تصویر از پوشه های داخل سیستم باز شود. تصویر مورد نظر را انتخاب کنید و در نهایت فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات باید روی دکمه “Save” کلیک کنید.

ایمیل در ویندوز

حذف کردن ایمیل ها از اپلیکیشن Mail

اگر تصمیم گرفته اید یک یا چند ایمیل فعال در اپلیکیشن Mail ویندوز ۱۰ را حذف کنید، کافیست به قسمت تنظیمات نرم افزار رجوع کرده و با کلیک روی Manage Account در نوار منو سمت راست پنجره وارد صفحه مدیریت ایمیل ها شوید.

در این بخش ایمیل های مورد نظر را انتخاب نموده و روی دستور “Delete account from this device” کلیک کنید. در پایان روی دکمه “Save” کلید کنید.

ایمیل در ویندوز

امیدواریم مطالب ارائه شده در این آموزش به شما کمک کنند تجربه بهتری از کار کردن با اپلیکیشن Mail در ویندز ۱۰ داشته باشید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
ccm

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا