سیستم عامل

تاریخ انتشار آپدیت جدید ویندوز ۱۰ + امکانات جدید

در حالی که منتظر آپدیت جدید ویندوز ۱۰ با نام “۲۰۲۰ H1 update” بودیم، مایکروسافت رسما اعلام کرد عنوان نسخه جدید آپدیت “Windows 10 May 2020 Update” خواهد.

همانطور که از این عنوان جدید مشخص است، احتمالا نسخه آپدیت بعدی ماه می در دسترس خواهد بود.

نسخه های گوناگون آپدیت ویندوز ۱۰ که تا به حال منتشر شده اند هیچگاه وضعیت مشابهی نداشتند؛ بعضی از این آپدیت ها شامل تغییرات اساسی و قابلیت های جدید بودند و بعضی دیگر باندل های ساده رفع باگ بودند که به عنوان آپدیت معرفی شدند.

نسخه May 2020 اما حد وسط این دو حالت است.

در این به روز رسانی تغییرات قابل توجهی وجود خواهد داشت که البته تمام آن ها برای کاربران معمولی محسوس نیستند؛ بعضی از این تغییرات نیاز به دانلود های اضافی دارند.

به احتمال زیاد مهم ترین تغییر زیر سیستم جدیدی است که ویندوز برای لینوکس ۲ (is Microsoft’s Windows Subsystem ) معرفی کرده است.

این ابزار شامل یک کرنل اوپن سورس لینوکس است که با ویندوز ۱۰ ادغام می شود؛ به عبارت دیگر کاربر می تواند پکیج سیستم عامل لینوکس را در کنار سایر نرم افزار های ویندوز اجرا کند.

مزیت این زیر سیستم جدید عملکرد فوق العاده بهبود یافته آن در مقایسه با نمونه های قدیمی تر است.

مایکروسافت اعلام کرده است که ویندوز آپدیت هایی که در آینده منتشر خواهد شد شامل پکیج هایی برای این ابزار خواهد بود.

آپدیت جدید ویندوز 10
آپدیت جدید ویندوز ۱۰

تغییرات بعدی شامل حال کورتانا و رابط کاربری سرچ ویندوز خواهد شد.

کورتانا در آپدیت های سال گذشته سرچ باکس را ترک کرد، در این آپدیت همچون یک نرم افزار ویندوزی نصب شده خواهد بود و کاربر می تواند آن را در مکان مورد نظر خود قرار دهد.

با این حال امکان تایپ کردن و ارسال دستورات صوتی همچنان وجود خواهد داشت.

رابط کاربری سرچ ویندوز نیز خلوت تر خواهد شد؛ مایکروسافت در آپدیت سال ۲۰۱۹ ایندکس سرچ را گسترش داد که البته این تغییر نتایج مثبتی به دنبال نداشت و کار با این رابط کاربری را دشوار تر کرد.

اما در به روز رسانی ماه آینده این ایندکس باریک تر خواهد شد. همچنین تعدادی دکمه سرچ سریع برای بخش هایی همچون آب و هوا و تازه های خبری وجود خواهد داشت.

مایکروسافت طی یک سال گذشته امکانات جدیدی به نرم افزار Your Phone اضافه کرده است و قصد دارد در آپدیت ماه می نیز قابلیت هایی نظیر انتقال فایل را به آن اضافه کند.

البته باید این نرم افزار باید قبل از به روز رسانی دانلود و روی سیستم شما نصب شده باشد تا از امکانات جدید بهره مند شود.

از دیگر پکیج های آپدیت جدید می توان به دایرکت ایکس ۱۲ آلتیمیت و پشتیبانی بهبود یافته برای فناوری رهگیری پرتو اشاره کرد.

البته برای مورد آخر باید حتما کارت گرافیت مناسب و بازی های روز دنیا را روی سیستم خود داشته باشد تا تغییرات را احساس کنید.

کاربران عادی ویندوز ۱۰ آپدیت جدید را تا چند هفته دیگر دریافت خواهند کرد؛ اما در صورت ثبت نام در Insider Program همان لحظه دسترسی به آپدیت فراهم می شود.

برای ثبت نام در این سرویس می توانید مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings –> Update & Security –> Windows Insider Program

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا