اینترنت و شبکه

مایکروسافت ادج مبتنی بر کرومیوم در آپدیت جدید ویندوز منتشر شد

مرورگر ادج در سال ۲۰۱۵ توسط مایکروسافت جایگزین اینترنت اکسپلورر نه چندان محبوب شد. اما سال گذشته این شرکت تصمیم گرفت مرورگر جدید خود را کاملا بازسازی نماید، با این تفاوت که این بار به جای استفاده از موتور Edge HTML از بستر اوپن سورس کرومیوم شرکت گوگل استفاده می کند. این نسخه جدید از ماه ژانویه سال جاری برای دانلود در اختیار کاربران قرار گرفته بود و در عرض چند ماه مشخص شد نواقصی هر چند جزیی دارد. حالا اما مایکروسافت نسخه نهایی و کامل این مرورگر را آماده کرده است و قصد دارد آن را در آپدیت جدیدی که قرار است برای ویندوز ۱۰ منتشر شود جای دهد.

با توجه به موتور کرومیوم، انتظار می رود مایکروسافت ادج تا حد زیادی شبیه به گوگل کروم باشد. علاوه بر آن سازگاری با قالب سایت های مختلف در این مرورگر جدید بهبود یافته است، و عملکرد آن بسیار بهتر از گذشته است. نسخه جدید ادج قابلیت نصب اکستنشن را نیز ارائه می دهد. البته در حال حاضر فقط اکستنشن های موجود در فروشگاه مایکروسافت (Microsoft Store) قابل نصب روی این مرورگر هستند. بعضی از کسانی که کار کردن با مایکروسافت ادج را تجربه می کنند گزارش داده اند که این مرورگر به منابع کمتری برای اجرا شدن نیاز دارد و شارژ کمتری از باتری مصرف می کند.

 

مایکروسافت مرورگر ادج ویندوز

نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم انتقال تمام تنظیمات و بوکمارک ها از مرورگر قبلی به نسخه جدید ادج است. این فرایند در طول نصب آپدیت جدید به صورت خودکار انجام می شود و سهولت در نصب را تضمین می کند.

در پایان می توان گفت وجود نسخه جدید و کامل مایکروسافت ادج در آپدیت بعدی برای ویندوز ۱۰ باعث می شود این مرورگر در اختیار تعداد زیادی از کاربران قرار گیرد. در نتیجه سهم مایکروسافت در میان مرورگر های استفاده شده در چند ماه آینده پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهد داشت. البته نباید فراموش کرد که Microsoft Edge هنوز مسیری طولانی برای رسیدن به کروم و فایرفاکس پیش رو خواهد داشت.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا