اینترنت اشیاپزشکی و سلامت

راه حل دانشگاه MIT برای مراقبت از بیماران کرونایی در منزل

دانشگاه MIT نوعی دستگاه وایرلس تولید کرده است که می تواند راه حلی برای مراقبت از بیماران کرونایی در منزل باشد و همچنین حرکت و تنفس بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را شناسایی کند.

همانطور که در جریان هستید همه گیری ویروس کرونا در سطح جهان چالش بی سابقه ای را پیش روی پرستاران و کادر پزشکی بیمارستان ها قرار داده است.

از سوی دیگر طرح های متنوعی همچون فاصله گیری اجتماعی و قرنطینه برای کنترل این ویروس در حال اجرا است. در نتیجه لازم است راه حل های جدیدی برای تشخیص و درمان و همچنین مراقبت از بیماران کرونایی مهیا شود.

بسیاری از کسانی که به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، ماندن در خانه و استراحت بهترین گزینه محسوب می شود، چرا که ضمن نپرداختن هزینه های درمانی می توانند از انتقال ویروس به سایر افراد جلوگیری کنند.

اما این ابهام نیز وجود دارد که با توجه به محدودیت های محسوس در زمینه ارائه خدمات پزشکی، پرستاران و پزشکان چگونه از راه دور وظیفه خود را در قبال بیمارانی که در قرنطینه خانگی به سر می برند انجام خواهند داد؟

مراقبت از بیماران کرونایی

آزمایشگاه علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی داتشگاه MIT در این هفته اطلاعاتی از آزمایش های خود در این زمینه منتشر کرد.

این آزمایش ها که همچنان ادامه دارند به منظور طراحی دستگاهی اجرا شده اند که به کمک آن می تواند بیماران کرونا را در منزل تحت نظر قرار داد ؛ این دستگاه وایرلس از لحاظ ظاهری به یک مودم اینترنت نصب شده روی دیوار شباهت دارد.

این دستگاه با استفاده از سیگنال های وایرلس طیف گسترده ای از فعالیت ها نظیر حرکات بیمار، الگوی خواب و مهم تر از همه تنفس او را شناسایی می کند.

دستگاه مذکور که Emerald نامیده می شود با بهره گیری از هوش مصنوعی و ردیابی الگو های حرکتی می تواند بین افراد مختلف حاضر در یک ساختمان تمایز قائل شود.

این سیستم در حال حاضر در یکی از مراکز نگهداری سالمندان مراحل تست را پشت سر می گذارد. سرپرست بخش سلامت روان این مرکز در این رابطه اظهار می کند:

“واضح است که با وجود ریسک بالای ویروس کرونا برای افراد مسن، سالمندان ساکن در مجموعه ما از این دستگاه نهایت بهره را می برند ؛ چرا که امکان جمع آوری تدریجی داده های پزشکی آن ها را بدون تماس مستقیم فراهم می کند.”

یکی از مهندسین تیم توسعه دهنده امرالد در پاسخ به این سوال که این دستگاه چه مزیتی نسبت به لباس های محافظ و مراجعه حضوری دارد، اینگونه بیان می کند:

“هدف از توسعه این تکنولوژی را می توان به این جمله نسبت داد ” این دستگاه را نصب کنید و همه چیز را به آن بسپارید “. همچنین پس از تنظیم اولیه سیستم هیچ نیازی به مداخله از سوی بیمار نخواهد بود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا