دوربینموبایل

وان پلاس ۸ پرو به دوربین اشعه ایکس مجهز است!

وان پلاس ۸ پرو دارای قابلیتی مشابه دوربین های مجهز به اشعه ایکس است که تا قبل از این در هیچ تلفن هوشمندی وجود نداشت. این ابزار با استفاده از سنسور فروسرخ به کار گرفته شده در گوشی امکان مشاهده آنچه که پشت لایه ای نازک و مشکی قرار دارد را فراهم می کند.

برای استفاده از این قابلیت کافیست وارد اپلیکیشن دوربین وان پلاس ۸ پرو شده و فیلتر رنگ ” Photochrom” را انتخاب کنید. سپس دوربین را به سمت اشیاء سیاه رنگ بگیرید تا تصویری مشابه آنچه دستگاه اشعه ایکس ارائه می دهد در اختیار شما قرار گیرد.

وان پلاس

همانطور که گفتیم این حالت دوربین در گوشی هوشمند وان پلاس ۸ پرو فقط پاسخگوی لایه های نازک مشکی مانند پلاستیک و در بعضی موارد پارچه است. بنابراین نباید انتظار داشت این قابلیت بتواند داخل هر جسم یا پشت هر مانعی را به شما نشان دهد.

دوربین اشعه ایکس وان پلاس ۸ پرو چگونه کار می کند؟

با وجود اینکه هنوز شرکت وان پلاس اظهار نظر رسمی در این باره نداشته است، اما به نظر می رسد حالت اشعه ایکس دوربین وان پلاس ۸ پرو به سنسور فروسرخ موجود در آن متکی است. این سنسور طیف مشخصی از تششعات غیر قابل مشاهده توسط چشم انسان را دریافت کرده و آن ها را روی صفحه نمایش نشان می دهد.

نور فروسرخ یا همان مادون قرمز در طیف الکترومغناطیسی درست بالای نور مرئی قرار دارد. این نوع تششعات تقریبا نیمی از انرژی دریافت شده از خورشید را تشکیل می دهد، و مقادیر فراوانی از آن در کره زمین وجود دارد. اما از آنجایی که چشم انسان قادر به تشخیص نور فروسرخ نیست، نمی توان حضور همیشگی آن را درک کرد.

بعضی از تجهیزات خاص مانند دوربین های دید در شب یا حرارتی می توانند این تششعات را دریافت کرده و تصویری از آن ها تهیه کنند. تکنولوژی این دستگاه ها به کمک نور فروسرخ که توانایی عبور از بعضی سطوح را دارد به شما اجازه می دهد پشت موانع را ببینید.

اشعه ایکس

از آنجایی که بسیاری از تولید کنندگان تلفن های هوشمند به دنبال اضافه کردن سنسور فروسرخ به دستگاه های خود هستند، انتظار می رود این قابلیت به زودی توسط گوشی های جدید ارائه شود. در هر صورت تا آن زمان تنها دستگاهی است که امکان تهیه این نوع تصاویر جذاب را فراهم می کند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا