موبایل

OnePlus Z به پردازنده اسنپدراگون ۷۶۵ مجهز خواهد بود

تلفن هوشمند وان پلاس زد تا این لحظه به عنوان حلقه گمشده گوشی های عرضه شده توسط این برند در سال ۲۰۲۰ به شمار می رود. این مدل در واقع نسخه اقتصادی گوشی های OnePlus 8 و OnePlus 8 Pro است که طبق شایعات در ماه جولای روانه بازار می شود.

امروز اما شایعه جدیدی منتشر در مورد پردازنده این گوشی منتشر شده است. طبق این شایعه وان پلاس زد به تراشه اسنپدراگون ۷۶۵ مجهز خواهد بود. این یعنی علی رغم گزارش های متعدد، خبری از پردازنده MediaTek Dimensity 1000L در این مدل نخواهد بود.

این خبر هنوز توسط هیچ منبع رسمی تایید نشده است. با این حال غیبت وان پلاس زد در میان سایر مدل هایی که اوایل ۲۰۲۰ روانه بازار شدند می تواند به احتمال واقعی بودن این شایعه قوت ببخشد.

از سوی دیگر نباید فراموش کنیم که برند OnePlus از همان روز های اول تاکنون فقط از پردازنده های برند Qualcomm (سازنده تراشه اسنپدراگون) استفاده کرده است و همکاری صمیمانه ای بین مهندسین این شرکت در همایش ها و رویداد های مختلف دیده می شود. بنابراین تغییر رویه ناگهانی و روی آوردن به پردازنده Dimensity 1000L از برند MediaTek چندان منطقی به نظر نمی رسد.

OnePlus

در هر صورت اگر قطعه های مختلف این پازل را کنار یکدیگر بگذاریم، محتمل ترین حالت این است که در برنامه ریزی های اولیه برای OnePlus Z پردازنده ای غیر از اسنپدراگون در نظر گرفته شده است، اما در مراحل قبل از تولید انبوه ورق دوباره به نفع این پردازنده برگشته و همین موضوع نیز باعث به وجود آمده تاخیر در عرضه مدل Z شده است.

اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، با توجه به اینکه پردازنده Dimensity 1000L فوق العاده قدرتمند تر از Snapdragon 765 است، وان پلاس باید با بهینه سازی های نرم افزار از افت سرعت مدل Z نسبت به مدل های ۸ و ۸ Pro جلوگیری کند. در غیر اینصورت بعید است OnePlus Z با استقبال گرمی از سوی مشتریان مواجه شود.

بخش موبایل

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا