آموزشتلفن هوشمند / تبلت

ترفند های مخفی iOS 13 – بخش دوم

با وجود اینکه سیستم عامل های جدید اپل برای آیفون و آیپد پاییز امسال معرفی می شود، تصمیم گرفتیم در این مقاله ترفند هایی برای سیستم عامل های فعلی معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا کاربردی ترین قابلیت های iOS 13 و iPad OS Beta را بررسی کنیم.

راه های آسان تر برای مدیریت حساب ها

گاهی اوقات پرداخت حق اشتراک بعضی از اپلیکیشن ها و تمدید حساب های ویژه در آن ها فراموش می شود. همچنین مدیریت کردن این حساب ها در صورتی که تعداد آن ها زیاد باشد کار دشواری است. اما در iOS 13 و iPad OS امکان مدیریت این حساب ها به دو روش کاملا آسان فراهم شده است. در روش اول باید وارد App Store شوید و روی آیکن پروفایل خود ضربه بزنید و سپس گزینه Subscriptions را انتخاب کنید تا وارد صفحه مدیریت پرداخت ها شوید. در روش دوم نیز باید پس از باز کردن تنظیمات دستگاه نام خود (نامی که اپل آیدی با آن ثبت شده است) را لمس کرده و در پنجره جدید گزینه Subscriptions را انتخاب کنید.

روش جدید Undo کردن

در این سیستم عامل ها به جای تکان دادن آیفون، یا حتی بدتر از آن تکان دادن آیپد، با دو بار ضربه سه انگشتی روی صفحه نمایش می توانید هنگام تایپ کردن یا انتقال ایمیل ها عمل اشتباه خود را اصطلاحا Undo کنید.

.البته کشیدن سه انگشت به صورت همزمان به سمت چپ صفحه نمایش هم می توانید فرایند Undo کردن را اجرا کند. از سوی دیگر با کشیدن سه انگشت به صورت همزمان به سمت راست صفحه نمایش می توانید عملی را Redo کنید.

ساکت کردن رشته ایمیل های مزاحم

یکی از امکانات کاربردی سرویس ایمیل Gmail، قابلیت ساکت کردن رشته ایمیل هایی است که نیازی به مطالعه و توجه ندارند. در سیستم عامل ها iOS 13 و iPadOS اپل همین ویژگی را برای اپلیکیشن ایمیل خود فراهم کرده است. بنابراین اگر احساس کردید ایمیل و پاسخ های آن شما را آزار می دهند، می توانید عنوان آن را به سمت چپ کشیده و بعد از انتخاب More روی Mute ضربه بزنید. به این ترتیب ایمیل های جدید نمایش داده می شوند، اما شما هشداری دریافت نمی کنید.

محدود کردن مخاطبان در تماس به وسیله ScreenTime

این قابلیت بیشتر مناسب والدینی است که قصد دارند دستگاه فرزند خود را کنترل کنند. همچنین کسانی که نمی توانند از تماس گرفتن با بعضی از مخاطبین در طول روز خودداری کنند، می توانند از این ویژگی بهره ببرند. در این سیستم عامل ها، اپلیکیشن ScreenTime می تواند کسانی که در طول روز یا هنگام فعال بودن حالت استراحت با آن ها صحبت می کنید را کنترل کند. با مراجعه به (Settings > ScreenTime > Communication Limits) می توانید بیشتر با این ویژگی آشنا شوید و آن را مورد استفاده قرار دهید.

حذف کردن اپلیکیشن ها قبل از به روز رسانی

با توجه به مشغله های روزمره، کمتر کسی از وضعیت اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی آگاه است و آن ها را مدیریت می کند. خوشبختانه در دستگاه های دارای سیستم عامل های iOS 13 و iPadOS امکان مدیریت اپلیکیشن ها همزمان با به روز رسانی آن ها فراهم شده است. کافیست پس از باز کردن App Store روی آیکن پروفایل ضربه زده و به انتهای صفحه، جایی که آپدیت های جدید نشان داده می شوند، مراجعه کنید. اگر در این بخش اپلیکیشنی وجود دارد که از آن استفاده نمی کنید، می توانید آن را به سمت چپ بکشید و گزینه Delete را انتخاب کنید.

دسترسی Siri به پیام های متنی

زمانی که برای اولین بار پس از به روز رسانی سیستم عامل هدفون های AirPods یا Powerbeats را به دستگاه وصل می کنید، در مورد دسترسی Siri به پیام های متنی و خواندن آن ها برای شما سوال می شود. صرف نظر از جوابی که در این مرحله می دهید، امکان فعال یا غیر فعال کردن این قابلیت وجود دارد که البته کمی پیچیده است. برای این کار می توانید مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings -> Control Center -> Customize Controls -> add Announce Messages with Siri

پس از طی کردن مراحل بالا، گزینه ای به قسمت Control Center اضافه می شود که امکان خاموش یا روشن کردن این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد.

دانلود اپلیکیشن های سنگین با اینترنت سیم کارت

اپل در iOS 13 و iPad OS تصمیم گرفته است چگونگی استفاده از بسته های اینترنتی را به شما بسپارد. به این ترتیب در مواقعی که دسترسی به اینترنت وای فای ندارید، می توانید با استفاده از بسته اینترنتی اپلیکیشن مورد نظر خود را بدون توجه به حجم آن دانلود کنید.

البته قبل از اقدام برای دانلود باد تنظیمات مربوطه را تغییر دهید برای این کار مسیر (Open Settings > iTunes & App Store) را دنبال کنید و در قسمت App Downloads گزینه “always allowing apps over 200MB” را به “asked if the app is over 200MB” تغییر دهید.

بخش اول این مقاله را اینجا بخوانید

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا