علمینجوم

پنتاگون بالاخره تصاویر به دست آمده از بشقاب پرنده ها را منتشر کرد

در این روز های سخت که تقریبا تمام کشور ها در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، به نظر می رسد باید خود را برای دست و پنجه نرم کردن با یک چالش جهانی دیگر آماده کنیم. وزارت دفاع ایالات متحده موسوم به پنتاگون رسما سه ویدیو مربوط به “پدیده های هوایی ناشناخته : unidentified aerial phenomena” را منتشر کرد.

در هر کدام از این ویدیو ها یک شئ با خصوصیات ظاهری شبیه به آنچه که ما بشقاب پرنده می دانیم بر فراز پایگاه های نظامی امریکا در حال جابجایی است.

البته این تصاویر قبلا در سال ۲۰۰۷ توسط یک شرکت خصوصی منتشر شده بود، اما پنتاگون به تازگی نسخه ویدیوی خود را در اختیار رسانه ها قرار داده است تا واقعی بودن آن را تایید کند.

در یکی از این ویدیو صدای خلبانی که تصاویر را ضبط کرده است شنیده می شود که از سرعت فوق العاده بالای اشیاء ناشناخته در هنگام جابجایی شگفت زده شده است. در سال ۲۰۱۷ نیز یکی از خلبانان نیروی دریایی امریکا که از نزدیک شئ پرنده را مشاهده کرده بود اظهارات مشابهی در شبکه CNN داشت:

“سرعت فوق العاده بالایی در جابجایی داشت، مثل توپ پینگ پونگ که به مرتبا به سطحی برخورد می کند و به سمت دیگری می رود.”

گزارش هایی از این قبیل که به نظر می رسد کم هم نیستند باعث شده بود پنتاگون برنامه ای رسمی برای شناسایی این اشیاء پرنده راه اندازی کند. البته این برنامه در سال ۲۰۱۲ بعد از ۵ سال به دلیل عدم تخصیص بودجه لغو شد.

پس از کش و قوس های فراوان، پنتاگون بالاخره تصمیم گرفت این ویدیو ها را رسما منتشر کند تا به گفته خودشان واقعی بودن آن ها را تایید کنند و ابهامات به وجود آمده برای عموم مردم را از بین ببرند. همچنین یکی دیگر از دلایل انتشار ویدیو های مربوط به اشیاء پرنده ناشناخته این بود که به مردم نشان داده شود که چه اطلاعاتی را می توان از آن ها استخراج کرد.

سخنگوی پنتاگون در مصاحبه با CNN گفت:

“پس از بررسی های انجام گرفته، دپارتمان وزارت دفاع ایالات متحده به این نتیجه رسید که انتشار بخش های غیر محرمانه ویدیو های مذکور اطلاعات حساس مربوط به دستگاه ها و سیستم های پیشرفته ما را فاش نخواهد کرد، و همچنین تاثیری بر تحقیقات تکمیلی پیرامون تجاوز پدیده های هوایی ناشناخته به حریم هوایی پایگاه های نظامی ما نخواهد داشت.”

با وجود اینکه هنوز ماهیت اصلی این اشیاء پرنده مشخص نشده است، پنتاگون اعلام کرد در مقطع فعلی هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. مشاهدات این چنینی معمولا به پدیده های آب و هوایی یا تست هواپیما های نظامی نسبت داده می شود.

علاوه بر آن ممکن است این اشیاء پرنده همانطور که یکی از صدا های موجود در ویدیو می گوید، چیزی جز پهباد های نظامی نباشند. در هر صورت این موضوع تا چند روز بحث داغ رسانه ها و پایگاه های خبری خواهد بود و بعد از آن باید منتظر باشیم تا اطلاعات بیشتری به دست آید.

کاربران کیمیانو، نظر شما درباره ای موضوع چیست؟

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا