آموزشآموزش کامپیوتر

آشنایی با انواع ابزار برش در پاورپوینت و نحوه استفاده از آن در پاورپوینت

به طور خلاصه، ابزار برش پاورپوینت امکان برش و حذف قسمت هایی از تصاویر درج شده در سند که اضافه هستند را فراهم می کند. این ابزار همچنین به شما اجازه می دهد تصاویر را به اشکال مختلف در بیاورید و سایز آن ها را تغییر دهید. ما در این مقاله قصد داریم به طور مفصل امکانات ابزار برش Crop ارائه شده در پاورپوینت را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه از ابزار برش پاورپوینت استفاده کنیم؟

برای دسترسی به این ابزار و امکانات ارائه شده توسط آن ابتدا تصویر مورد نظر را انتخاب کنید، سپس به تب Format مراجعه نموده و در گروه Size روی گزینه “Crop” کلیک کنید. منوی باز شده حالت های مختلف برش تصاویر را در اختیار شما خواهد گذاشت.

ابزار برش پاورپوینت

برش استاندارد

برای برش دادن حاشیه های تصویر در منوی امکانات ارائه شده توسط ابزار برش روی اولین گزینه با عنوان “Crop” کلیک کنید. در ادامه چهار سمت حاشیه تصویر انتخاب شده است و شما می توانید با نگه داشتن موس روی لبه و درگ کردن تصویر را برش دهید. برای بریدن دو طرف تصویر به یک اندازه دکمه Ctrl کیبورد را نگه دارید، و برای بریدن چهار طرف نیز علاوه بر نگه داشتن دکمه Ctrl با نگه داشتن موس روی یکی از گوشه ها عملیات درگ را اجرا کنید.

شما همچنین می توانید محل تصویر را با درگ کردن در صفحه تغییر دهید. در پایان، پس از اعمال تغییرات مورد نظر، دکمه Esc کیبورد را فشار دهید تا از حالت برش خارج شوید.

برش به اشکال مختلف

گزینه دوم منو “Crop to shape” است که امکان برش تصویر به اشکال خاص را فراهم می کند. با انتخاب شکل مورد نظر در این حالت، تصویر به صورت خودکار برش داده می شود تا داخل آن قرار گیرد. لازم به ذکر است که پس از برش نسبت تصویر ثابت باقی می ماند و شما باید با درگ کردن سایز ایده آل خود را تعیین کنید. همچنین می توانید چند تصویر را به صورت همزمان به یک شکل برش دهید، یا هر کدام را به صورت جداگانه به اشکال مختلف در آورید.

ابزار برش در پاورپوینت

برش به سایز مشخص

اگر قصد دارید پس از برش تصویر به ابعاد مشخصی دست پیدا کنید، گزینه سوم منو “Aspect Ratio” سریع ترین روش ممکن است. پس از کلیک کردن روی این گزینه لیستی از ابعاد مختلف نشان داده می شود که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید تا تصویر بلافاصله برش داده شود. در این حالت نیز می توانید حاشیه های تصویر را درگ کنید تا آنچه داخل ابعاد جدید نشان داده می شود تغییر کند.

ابزار برش در پاورپوینت

حذف قسمت های بریده شده

قسمت هایی که با استفاده از ابزار برش از کادر تصویر خارج شده اند در طول ویرایش صفحه همچنان قابل مشاهده هستند. برای حذف کردن این قسمت ها ابتدا روی تصویر کلیک کنید، سپس در تب Format به گروه Adjust مراجعه نموده و گزینه “Compress Pictures” را انتخاب کنید. در ادامه نیز روی دکمه “Ok” کلیک کنید. به این ترتیب فضای خارج از کادر برش حذف می شود. لازم به ذکر است که این عملیات قابل بازگشت نیست و قبل از اجرای آن باید از نتیجه کار مطمئن باشید.

ابزار برش در پاورپوینت

منبع: ccm

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا