پردازندهسخت افزار

کوالکوم پردازنده جدید اسنپدراگون ۷۶۸G مجهز به ۵G را معرفی کرد

با وجود اینکه اولین تلفن های مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۷۶۵ به تازگی وارد بازار شده اند، شرکت کوالکوم به عنوان سازنده این نوع تراشه ها نسخه جدیدی به نام اسنپدراگون ۷۶۸G معرفی کرده است که در مقایسه با مدل های قبلی عملکرد بهتری در زمینه های پردازشی (CPU) و گرافیکی (GPU) ارائه می دهد. کوالکوم در ماه دسامبر سال گذشته مدل های ۷۶۵ و ۷۶۵G را به عنوان اولین پردازنده های دارای مودم ۵G معرفی کرده بود. در همان مقطع از اسنپدراگون ۸۶۵ نیز رونمایی شد که دارای قابلیت پشتیبانی از اینترنت نسل پنجم است، اما به یک مودم ۵G مجزا نیاز دارد.

در واقع تفاوت اصلی بین دو مدل ۷۶۵ و ۷۶۵G وجود پردازنده گرافیکی کوالکوم Adreno 620 در دومی است که طبق گفته کوالکوم بهبود عملکرد ۲۰ درصدی را برای آن به دنبال دارد. اما ظاهرا این مقدار کافی نبوده است و حالا این شرکت ادعا می کند در پردازنده جدید ۷۶۸G عملکرد گرافیکی را ۱۵ درصد دیگر نیز بهبود بخشیده است. علاوه بر آن قدرت پردازشی در این مدل جدید از ۲.۴GHz ارائه شده توسط ۷۶۵G به ۲.۸GHz افزایش پیدا کرده است.

کوالکوم پردازنده اسنپدراگون 768G مجهز به 5G

در سایر زمینه ها اما عملکرد پردازنده جدید ۷۶۸G تغییر چندانی نسبت به مدل قبلی ندارد. این پردازنده به مودم داخلی اسنپدراگون X52 مجهز خواهد بود که از نسخه های mmWave و sub-6GHz اینترنت ۵G پشتیبانی می کند، و با هر دو حالت مستقل و غیر مستقل شبکه های ۵G سازگار است.

همانند پردازنده ۷۶۵G، مدل جدید ۷۶۸G نیز مشخصا برای دستگاه هایی که به دنبال ارائه قابلیت های گرافیکی بالا در قالب بازی هستند در نظر گرفته شده است. طبق خبری که دیروز اعلام شد، این پردازنده قرار است اولین بار در تلفن هوشمند شیائومی Redmi K30 5G Racing Edition به کار گرفته شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا