موبایل

کوالکام در همکاری با ایسوس یک گوشی هوشمند گیمینگ می‌سازد

کوالکام همانطور که دیروز گزارش دادیم در مورد چیپست اسنپ‌دراگون ۸۷۵ ، دعوت‌نامه‌هایی را به اهالی رسانه برای مراسمی فرستاده است که در ۱ تا ۲ دسامبر برگزار خواهد شد.

اخبار فعلی اشاره می‌کنند در این مراسم چیپست ۵ نانومتری اسنپ‌دراگون ۸۷۵ معرفی خواهد شد که اولین محصولی است که از هسته با عملکرد بالا و جدید کورتکس ایکس وان استفاده می‌کند.

حالا، سایت دیجی تایمز گزارش می‌دهد که این شرکت مشهور چیپ‌سازی قصد دارد تا پیش از انتهای امسال از گوشی هوشمند گیمینگ خود رونمایی کند.

این گوشی در همکاری با ایسوس ساخته خواهد شد، ولی فعلا جزئیات زیادی از آن نداریم. کوالکام در حال حاضر بردهای طراحی مرجع ‌می‌سازد، ولی این محصولات تنها دستگاه‌های بنچمارک با هدف نشان دادن مهارت‌های جدیدترین چیپست‌ها هستند.

ایسوس تجربه بیشتری در ساخت اجزای مهمی دارد که یک گوشی گیمینگ باید داشته باشد، یعنی یک نمایشگر با نرخ تازه‌سازی بالا، سیستم خنک‌کنندگی قدرتمند، باتری بزرگ‌تر، دکمه‌های کنترلی بالقوه سفارشی و موارد متعدد دیگر.

کوآلکام در همکاری با ایسوس یک گوشی هوشمند گیمینگ می‌سازد

علاوه بر این، این گوشی از برند جمهوری گیمرها (Republic of Gamers) بهره خواهد برد.

احتمالا شروع این همکاری قبل از اعلام خبر انویدیا برای خرید شرکت ARM بوده است، ولی حالا حتی اهمیت آن بیشتر به نظر می‌رسد.

گفته می‌شود این شرکت سازنده پردازنده‌های گرافیکی دیگر از چیپ‌های گرافیکی سری Mali استفاده نخواهد کرد و جای آن‌ها را به طراحی‌های سفارشی خود تحت برند جی‌فورس می‌دهد.

بنابراین، هدف کوآلکام استفاده از یک گوشی هوشمند گیمینگ است که مجهز به پردازنده‎های گرافیکی سری آدرنو این شرکت باشد، تا بتواند آن‌ها را تبلیغ کند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا