آموزشاپلیکیشن آیفوناینترنت و وببرنامه اندرویدنرم‌افزار و اپلیکیشن

بازیابی رمز اینستاگرام در اندروید و iOS – مراحل و نحوه انجام این کار

بازیابی رمز اینستاگرام یکی از اموری است که بسیاری از ما هر از گاهی لازم می‌شود آن را انجام دهیم. اغلب ما بعد از نصب اینستاگرام و ورود به حساب خود، دیگر از آن خارج نمی‌شویم و دلیلی برای ورود مجدد رمز اینستاگرام وجود ندارد. اما هنگامی که گوشی خود را عوض کنیم، یا بخواهیم از برنامه‌های واسط برای ایجاد و پست عکس یا ویدئو استفاده کنیم، یا بخواهیم با استفاده از برنامه‌های تحلیل حساب اینستا بفهمیم کدام فالوورها تعامل بهتری با پیج ما دارند، وارد کردن رمز اینستاگرام لازم می‌شود.

در این مطلب انواع روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام معرفی شده و به شکل قدم به قدم آموزش داده می‌شود. در صورتی که به هر دلیلی به رمز اینستاگرام خود نیاز پیدا کنید، با استفاده از این مطلب می‌توانید آن را بازیابی کرده و به رمز مورد نظر خود تغییر دهید.

بازیابی رمز اینستاگرام در اندروید

در صورتی که از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنید، می‌توانید به روشی که در ادامه شرح داده می‌شود رمز اینستاگرام خود را تغییر دهید.

     – وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و از حساب خود خارج شوید (لاگ اوت کنید)
     – در صفحه‌ لاگین (مطابق تصویر زیر) روی گزینه Get help signing in ضربه بزنید.

بازیابی رمز اینستاگرام

حالا یک پنجره جدید باز می‌شود که از شما می‌خواهد نام کاربری، ایمیل، یا شماره تلفنی که با آن وارد اینستاگرام شده‌اید را وارد کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام
بهتر است توجه داشته باشید که لازم است به ایمیل یا شماره تلفنی که وارد می‌کنید دسترسی داشته باشید. دلیل این موضوع هم خیلی ساده است: لینک بازیابی رمز اینستاگرام به این ایمیل یا شماره تلفن ارسال می‌شود و برای فعال‌سازی آن لازم است که بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

     – پس از وارد کردن نام کاربری، ایمیل، یا شماره تلفن، روی دکمه آبی رنگ نکست در سمت راست بالای پنجره ضربه بزنید.

اگر ایمیل خود را وارد کرده باشید، در این مرحله یک ایمیل حاوی لینک بازیابی کلمه عبور اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود.

اگر شماره تلفن خود را وارد کرده باشید، در این مرحله یک لینک یا کد تائید برای شماره تلفن شما به وسیله پیامک ارسال می‌شود.

بازیابی رمز اینستاگرام
و در نهایت اگر نام کاربری خود را وارد کرده باشید، به شما دو گزینه نمایش داده می‌شود که از بین آنها می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید لینک بازیابی رمز اینستاگرام را با استفاده از ایمیل دریافت کنید یا با استفاده از شماره تلفن. بعد از انتخاب ایمیل، پنجره بالا ظاهر می‌شود. روی OK ضربه بزنید.

فعال کردن لینک یا کد بازیابی

     – در این مرحله ایمیل یا پیامک ارسالی از طرف اینستاگرام را باز کنید.

     – در این پیام لینکی قرار دارد که با https://ig.me شروع می‌شود.

     – اگر چند دقیقه گذشته و ایمیلی برای شما ارسال نشده، پوشه‌های Spam، Social، و Updates را بررسی کنید شاید ایمیل به آنجا رفته باشد.

     – روی لینک بازیابی رمز اینستاگرام ضربه بزنید. با این کار وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن می‌توانید رمز جدید خود را وارد کنید.

    – اگر پیامک شما به جای لینک حاوی یک کد است، این کد را در پنجره مربوطه که اینستاگرام معرفی می‌کند وارد کنید. سپس دکمه نکست (Next) را بزنید تا تائید شود.

بازیابی رمز اینستاگرام

    – حالا کلمه عبور جدیدی ایجاد کرده و آن را دو بار در کادرهایی که باز می‌شوند وارد کنید.

    – حالا در پایین صفحه روی دکمه ریست پسورد (Reset Password) ضربه بزنید.

به این ترتیب بازیابی رمز اینستاگرام شما کامل می‌شود. حالا می‌توانید در گوشی اندرویدی خود وارد حساب اینستاگرام شده یا از این کلمه عبور برای استفاده در برنامه‌های واسط اینستاگرام استفاده کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام در آیفون یا آیپد

در گوشی یا تبلت خود اپ اینستاگرام را باز کنید. اگر در حساب خود هستید، از آن خارج شده و لاگ اوت کنید. در زیر کادر ورود نام کاربری و کلمه عبور، روی دکمه آبی رنگ «کلمه عبور فراموش شده؟» (?Forgot password) ضربه بزنید.

بازیابی رمز اینستاگرام
در این مرحله وارد پنجره‌ای می‌شوید که در آن باید روش بازیابی رمز را وارد کنید. با وارد کردن نام کاربری، ایمیل، یا شماره تلفن می‌توانید لینک تغییر کلمه عبور را دریافت کنید.

     – اگر از نام کاربری استفاده کنید، بعد از وارد کردن آن اینستاگرام از شما می‌خواهد بین دریافت ایمیل یا پیامک به تلفن، یکی را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه و زدن دکمه نکست (Next) لینک یا کد تغییر رمز برای شما ارسال می‌شود.

     – اگر از ایمیل استفاده می‌کنید، ایمیل مرتبط با حساب اینستاگرام خود را وارد کرده و سپس دکمه نکست را بزنید.

     – اگر از شماره تلفن استفاده می‌کنید، آن را وارد کرده و سپس دکمه نکست را بزنید.

فعال کردن لینک یا کد بازیابی

اگر از ایمیل استفاده می‌کنید، حالا برای شما یک ایمیل حاوی لینک صفحه بازیابی رمز اینستاگرام ارسال شده است. با لمس این لینک وارد صفحه تغییر رمز می‌شوید. در این صفحه فقط لازم است رمز جدید خود را دو بار در کادرها وارد کنید.

اگر از شماره تلفن استفاده می‌کنید، برای شما یک کد تائید ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد در صفحه‌ای که اینستاگرام لینک آن را برای شما پیامک کرده، وارد صفحه تغییر رمز می‌شود. در این صفحه فقط لازم است رمز جدید خود را دو بار در کادرها وارد کنید.

بعد از وارد کردن رمز جدید، تنها کاری که لازم است انجام دهید فشار دادن دکمه ریست پسورد (Reset Password) است.

حالا به راحتی می‌توانید با استفاده از رمز اینستاگرام جدید خود وارد اپ شده یا از اپ‌های واسط اینستاگرام به رمز آن نیاز دارند استفاده کنید.

پست عکس و ویدئو در اینستاگرام

برای پست عکس یا ویدئو کافی است که روی آیکون + در مرکز پایین صفحه ضربه بزنید.

بازیابی رمز اینستاگرام
اگر قصد بارگذاری یک یا چند عکس یا ویدئو از داخل گالری خود دارید، در صورت استفاده از اندروید روی گزینه گالری (Gallery) و در صورت استفاده از iOS روی گزینه لایبراری (Library) ضربه بزنید.

حالا عکس یا ویدئوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. با فشار دادن دکمه آبی رنگ نکست در بالای سمت راست صفحه، می‌توانید عکس را اصلاح کرده یا فیلترهای مورد نظرتان را روی آن استفاده کنید.

در صفحه بعد می‌توانید کپشن یا شرح مورد نظر خود را نوشته و وارد کرده، و همین طور در صورت تمایل از تگ‌های جغرافیایی برای مشخص کردن محل عکس استفاده کنید. در نهایت با فشار دادن دکمه پست (Post) آن را منتشر می‌کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا