موبایل

سامسونگ به دنبال طراحی سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی

سامسونگ یکی از نام های شناخته شده در طراحی و تولید سنسور دوربین است. این برند همچنین قبل از سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی اولین ارائه دهنده سنسور های ۶۴ و ۱۰۸ مگاپیکسلی برای تلفن های هوشمند بود. با این حال سامسونگ معتقد این پیشرفت ها کافی نیستند و هنوز راه زیادی برای پیمودن پیش رو دارد.

در مقاله ای منتشر شده در وبسایت رسمی سامسونگ، رئیس بخش توسعه و طراحی سنسور اعلام می کند هدف گذاری این شرکت برای آینده خلق سنسور ۶۰۰ مگاپیکسل است، سنسوری که جزییات تصویری بالاتر از سطح توانایی چشم انسان ارائه می دهد.

سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ

طبق ادعای این مدیر، چشم انسان قادر است جزییات تصویری را تا رزولوشن ۵۰۰ مگاپیکسل تشخیص دهد.

هدف تیم سامسونگ پشت سر گذاشتن این رزولوشن و خلق سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی فوق قدرتمندی است که در کاربری هایی فراتر از تلفن های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا با سنسور ISOCELL Bright HM1 و شیائومی می نوت ۱۰ با سنسور ISOCELL Bright HMX قابلیت تهیه تصاویر ۱۰۸ مگاپیکسلی را دارند، اما در واقع به تنظیمات ۱۲ مگاپیکسلی و ۲۷ مگاپیکسلی محدود شده اند.

سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ

قطعا دستیابی به سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی امکان پذیر است، اما از لحاظ فیزیکی به اندازه ای بزرگ خواهد بود که در تلفن های هوشمند به کار گرفته نشود.

این دقیقا همان چالشی است که تولیدکنندگان تلفن های هوشمند با آن روبرو هستند.

فعلا تنها راه حل کاهش سایز پیکسل ها است. این شاخصه در سنسور های HM1 و HMX معادل ۰.۸ μm است که کوچکترین سایز پیکسل در میان تمام سنسور های امروز محسوب می شود.

در همین راستا سامسونگ که اخیرا سنسوری با سایز پیکسل ۰.۷ μm معرفی کرده است، امیدوار است بتواند این مقدار را بیشتر از این کاهش دهد.

هنوز بازه زمانی برای رسیدن به این هدف مشخص نشده است.

اما با توجه به پیشرفت هایی که اخیرا صورت پذیرفته اند، ممکن است سنسور ۶۰۰ مگاپیکسلی زودتر از آنچه انتظار داریم معرفی شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا