آموزش خودروتلفن هوشمند / تبلت

آموزش فعال کردن حالت تاریک در گلکسی اس ۲۰

سامسونگ جزو اولین تولیدکنندگان تلفن هوشمند بود که حالت تاریک را به دستگاه های خود اضافه کرد. این حالت در مدل های جدید گلکسی S20، S20+، و S20 Ultra بهترین عملکرد ممکن را ارائه می دهد و تنظیم آن فوق العاده آسان است. بنابراین اگر صاحب یکی از این مدل ها هستید و یا قصد دارید در آینده برای خرید آن ها اقدام کنید، توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

فعال کردن حالت تاریک در گلکسی اس ۲۰ از طریق تنظیمات

فعال کردن و تنظیم حالت تاریک در گوشی گلکسی اس ۲۰ از بخش تنظیمات صفحه نمایش انجام می شود. برای ورود به این بخش از بالاترین نقطه صفحه نمایش انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا منوی نوتفیکیشن ها باز شود. حالا روی آیکن دنده کنار دکمه پاور (Power) ضربه بزنید تا بخش تنظیمات نمایشگر باز شود.

حالت تاریک
 

روی گزینه “Display” در انتهای لیست ضربه بزنید.

حالت تاریک
 

در این مرحله برای فعال کردن روی حالت تاریک روی دکمه “Dark” ضربه بزنید. اگر قصد ندارید برنامه ای برای این حالت تنظیم کنید و ترجیح می دهید آن را به صورت دستی فعال یا غیر فعال کنید، از منوی تنظیمات صفحه نمایش خارج شوید.

اما اگر قصد دارید برنامه زمانی برای فعال و غیر فعال شدن خودکار حالت تاریک تعریف کنید، روی “Dark Mode Setting” ضربه بزنید.

سامسونگ
 

در این صفحه دکمه مقابل گزینه ” Turn On As Scheduled” را فعال کنید تا امکان برنامه ریزی حالت تاریک فراهم شود. دستگاه به صورت پیش فرض روی “Sunset To Sunrise” تنظیم شده است که حالت تاریک را از غروب تا طلوع آفتاب فعال می کند. اما شما می توانید با انتخاب “Custom Schedule” برنامه سفارشی خود را برای زمان روشن و خاموش شدن Dark Mode تعریف کنید.

Dark Mode
 

فعال کردن Dark Mode از طریق پنل سریع (Quick Pannel)

مزیت روش فعال کردن Dark Mode از طریق تنظیمات سیستم این بود که شما به قسمت برنامه ریزی این قابلیت نیز دسترسی داشتید. اما اگر تمایل ندارید هر بار مسیری تنظیمات دستگاه را برای رسیدن به کلید فعال سازی حالت تاریک پشت سر بگذارید، می توانید از پنل سریع یا همان Quick Pannel کمک بگیرید. این پنل به شما اجازه می دهد در یک چشم به هم زدن محیط سیستم عامل خود را به حالت تاریک انتقال دهید و بالعکس.

برای باز کردن Quick Pannel کافیست دو بار از بالاترین نقطه صفحه نمایش انگشت خود را به سمت پایین بکشید. به این ترتیب در اولین مرحله منوی نوتیفیکیشن ها باز شده و در مرحله دوم نوار آیکن های مربوط به ابزار های مختلف دستگاه ظاهر می شود.

حالا آیکن “Dark Mode” که به شکل هلال ماه است را با اسکرول کردن پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. بلافاصله پس از ضربه شما حالت تاریک در سیستم فعال می شود. برای غیر فعال کردن این حالت باید دوباره روی همین آیکن ضربه بزنید.

تصویر۵

 

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا