موبایل

پیروی سامسونگ از اپل؛ هدفون و شارژر از جعبه فروش خانواده گلکسی اس ۲۱ حذف خواهد شد

اگر به یاد داشته باشید چند سال پیش که اپل درگاه ۳.۵ میلی‌متری هدفون را حذف کرد، بسیاری از شرکت‌های اندرویدی این تصمیم را مسخره کردند و چند سال بعد همه از جمله سامسونگ روند مشابهی را در پیش گرفتند. حالا تاریخ تکرار شده است.

شایعات ادعا می‌کردند سامسونگ در این فکر است که از جعبه فروش گوشی‌های گلکسی اس ۲۱، اس ۲۱ پلاس و اس ۲۱ اولترا شارژر و هدفون را حذف کند.

این اخبار اولین مرتبه در ماه اکتبر شنیده شد و ظاهرا غول کره‌ای هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است.

اما حالا این سه گوشی توسط سازمان رگلاتوری Anatel برزیل مجوز فروش در این کشور را به دست آوردند و به نظرتان چه چیزی عجیب است؟

در این مجوز کاملا قید شده است این گوشی‌ها بدون یک شارژر یا هدفون به فروش خواهند رفت. تصویر زیر این ادعا را به زبان پرتغالی نشان می‌دهد.

پیروی سامسونگ از اپل؛ هدفون و شارژر از جعبه فروش خانواده گلکسی اس 21 حذف خواهد شد

بنابراین مجددا اپل ظاهرا یک ترند جدید را در دنیای موبایل راه انداخته است. متاسفانه، تصمیم سامسونگ مانند اپل مربوط به کاهش ضایعات محیطی می‌شود، ولی به نظر ما واقعا به جایی از شرکت‌ها بر نمی‌خورد که کمی از این به بعد از سود فروش گوشی‌های خود بزنند و مانند قبل داخل جعبه فروش لوازم جانبی باشد.

اما اینطور که مشخص است باید خودمان را برای یک تحول دیگر در صنعت موبایل آماده کنیم.

به هرحال، سازمان Anatel گوشی‌های اس ۲۱ را با دو شارژر متفاوت ۲۵ وات محک زده است که این خبر تا حد زیادی ثابت می‌کند حداکثر سرعت شارژ این گوشی‌ها ۲۵ وات خواهد بود.

سامسونگ بدون شک یکی از این شارژرها را جداگانه خواهد فروخت. غول کره‌ای ایربادهای بی‌سیم گلکسی بادز پرو را نیز جداگانه می‌فروشد که به همراه خانواده اس ۲۱ اواسط ژانویه در رویداد مشابهی معرفی می‌شوند.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا