موبایل

آیا دوربین سامسونگ گلکسی اس ۳۰، خبری بد برای آیفون ۱۲ است؟!

جزییات منتشر شده از دوربین گلکسی اس ۳۰ نشان می دهد پرچم دار بعدی سامسونگ دارای سنسور اصلی بزرگ تر از مدل های قبلی و همچنین دوربین ماکرو خواهد بود.در یکی از پست های فروم clien.net اطلاعاتی در مورد سنسور جدید به همراه رزولوشن و تکنولوژی آن برای تلفن های هوشمند جدید سری گلکسی اس ۳۰ منتشر شده است.

در حال حاضر مهم ترین خبر مربوط به دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی نسل جدید گلکسی اس‌ است. در گذشته نیز شایعاتی مبنی بر تلاش سامسونگ برای تولید سنسور دوربین قدرتمند تر از نسخه ۱۰۸ مگاپیکسلی اس ۲۰ وجود داشت. با توجه به اینکه گلکسی نوت ۲۰ اواخر سال جاری معرفی خواهد شد، به نظر نمی تا آن زمان سنسور جدید آماده شود. اما این احتمال وجود دارد که در سال ۲۰۲۱ شاهد رونمایی از سنسور ۱۵۰ مگاپیکسلی و بزرگ سامسونگ در قالب گلکسی اس ۳۰ باشیم.

در این پست همچنین به وجود دوربین فوق عریض (ultra wide) ۱۶ مگاپیکسلی، دوربین تله فوتو ۶۴ مگاپیکسلی، دوربین مدت پرواز (ToF)، و احتمالا دوربین ماکرو ۱۲ مگاپیکسل اشاره شده است. با این ترتیب گلکسی اس ۳۰ اولین مدل این سری خواهد بود که از دوربین ماکرو بهره می برد، چرا که تا امروز این نوع دوربین فقط در مدل های ارزان قیمت سری A سامسونگ به کار گرفته شده است.

یکی از مشکلاتی که کاربران به دوربین گوشی ۱۴۰۰ دلاری سامسونگ اس ۲۰ اولترا نسبت داده بودند نقص سیستم فوکوس خودکار آن بود که باعث افت عملکرد کلی سیستم دوربین می شد. اما در پست مذکور ادعا شده است که سامسونگ در گلکسی اس ۳۰ فوکوس خودکار لیزری را با تکنولوژی دیگری جایگزین خواهد کرد تا مشکلات مربوط به آن در تلفن هوشمند جدید این برند وجود نداشته باشد.

سامسونگ

گوشی گلکسی اس ۳۰ حداقل تا فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی معرفی نخواهد شد. این در حالی است که وقفه های ناشی از ویروس کرونا در مراحل طراحی و تولید می تواند باعث عقب افتادن این تاریخ شود.

تلفن هوشمند بعدی سامسونگ مدل گلکسی نوت ۲۰ است که به احتمال زیاد در ماه آگوست عرضه خواهد شد. این مدل دارای سیستم دوربین مشابه گلکسی اس ۲۰ است و ضمن برخورداری از صفحه نمایش با نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز و باتری بزرگ تر، قابلیت پشتیبانی از اینترنت ۵G در تمام نسخه ها را ارائه می دهد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا