موبایل

گوشی گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی اس ۲۱ ممکن است از قلم اس پن پشتیبانی کنند

سامسونگ ماه گذشته گوشی گلکسی زد فولد ۲ را معرفی کرد. اما کارشناسان دنیای موبایل از الان در مورد نسل بعدی آن نظر می‌دهند.

سایت The Elec یکی از رسانه‌های کره‌جنوبی با نقل قول از جدیدترین گزارش شرکت UBI Research گزارش داده است که سامسونگ در نظر دارد تا از فناوری دیجیتال ASE (راه‌حل الکترواستاتیک فعال) در قلم اس پن استفاده کند تا نسل بعدی گلکسی زد فولد بتواند از این قلم پشتیبانی کند.

این منبع در همین حین ادعا می‌کند که این شرکت همچنین سعی دارد شیشه فوق‌العاده نازک (UTG) را به اندازه کافی ضخیم کند تا قادر به تحمل فشار نوک قلم اس پن باشد.

گوشی گلکسی زد فولد 3 و گلکسی اس 21 ممکن است از قلم اس پن پشتیبانی کنند

این اولین مرتبه نیست که اخباری منتشر می‌شود مبنی بر این که سامسونگ می‌خواهد روی گوشی تاشو خود از این قلم پشتیبانی کند.

قبلا شایعه شده بود که گلکسی زد فولد ۲ چنین ویژگی را خواهد داشت، ولی غول کره‌ای به دلیل محدودیت‌های فنی نتوانست این رویا را به واقعیت تبدیل کند.

علت آن این بود که ابتدا قلم اس پن سری گلکسی نوت سامسونگ از فناوری EMR (رزونانس الکترومغناطیس) استفاده می‌کند. اما این فناوری برای یک نمایشگر تاشو بیش از حد خشک است.

ثانیا، سامسونگ تصمیم گرفت زد فولد ۲ به دلیل ضخامت لایه UTG از این قلم پشتیبانی نکند.

 شرکت UBI Research عقیده دارد که سامسونگ حالا قصد دارد این مشکلات را در زد فولد ۳ رفع کند و بنابراین تصمیم به استفاده از فناوری AES گرفته است.

هر دو فناوری معایب و مزایای خود را دارند. اما AES معمولا عملکرد بهتر به بهای هزینه‌ تولید بالا دارد.

گوشی گلکسی زد فولد 3 و گلکسی اس 21 ممکن است از قلم اس پن پشتیبانی کنند

همچنین شایعات ادعا می‌کنند شرکت کره‌ای از این قلم روی سری گوشی‌های بیشتر خود استفاده خواهد کرد و اولین آن‌ها گوشی گلکسی اس ۲۱ است.

گرچه، گلکسی اس ۲۱ قرار است ژانویه ۲۰۲۱ معرفی شود، در حالی که رونمایی از زد فولد ۳ نیمه دوم سال انجام خواهد شد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gizchina

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا