صوتی تصویریگجتموبایل

سامسونگ در حال مذاکره با BOE برای تامین پنل های OLED در سری گلکسی

سامسونگ در حال حاضر بزرگ ترین تولید کننده صفحه نمایش OLED برای تلفن های هوشمند در دنیا محسوب می شود. بنابراین انتظار می رود این شرکت کره ای در تلفن های هوشمند سری گلکسی از نمایشگر های اولد ساخت خود استفاده کند. اما ظاهرا در آینده این چنین نخواهد بود.

طبق گزارش شرکت DSCC، سامسونگ در حال مذاکره با BOE است تا تولید تعدادی از نمایشگر های اولد تلفن های هوشمند سری گلکسی را به این برند بسپارد. گفته می شود سفارش سامسونگ تولید صفحه نمایش اولد انعطاف پذیر در سایز ۶.۶۷ اینچ برای حداقل یکی از اعضای خانواده گلکسی S21 در سال آینده است. همچنین قرار است مدل گلکسی A91 به صفحه نمایش ۶.۶۷ اینچی FHD+ ساخت برند BOE مجهز شود.

چنین تغییراتی در معادلات بین تولید کنندگان صفحه نمایش تلفن های هوشمند کمی عجیب است. برند BOE هم اکنون بزرگ ترین تولید کننده صفحه نمایش LCD برای دستگاه های هوشمند در سطح جهان محسوب می شود، اما در زمینه تولید صفحه نمایش OLED بعد از شرکت های کره ای ال جی و سامسونگ در جایگاه سوم قرار می گیرد. از سوی دیگر گفته می شود اپل به دنبال جایگزینی برای نمایشگر های اولد سامسونگ در تلفن های هوشمند این شرکت است، و به احتمال زیا‌د در تولید سری آیفون ۱۲ روی برند BOE حساب خواهد کرد.

با این تعاریف به نظر می رسد پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر کاهش ۱۱ درصدی سهم سامسونگ از بازار نمایشگر های اولد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ به واقعیت تبدیل خواهد شد. شاید این تغییرات باعث شود سامسونگ در آینده قیمت بعضی از تلفن های هوشمند خود را کاهش دهد، یا از این به بعد در تولید پنل های OLED انعطاف پذیر سرمایه گذاری کند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا