موبایل

تصاویر فاش شده از آیفون ۱۲

شخصی که به عنوان اولین نفر اخبار مربوط به تاریخ عرضه iPhone SE و همچنین لغو شدن مراسم معارفه آن را منتشر کرده بود، در جدیدترین اقدام خود تصاویر نقشه شماتیک آیفون ۱۲ را افشا کرده است.

با توجه به اینکه دو خبر اول درست از آب در آمدند، نباید احتمال واقعی بودن سومین ادعا را نادیده گرفت.

قبلا شایعه شده بود که اپل قصد دارید به جای حذف کردن ناچ آیفون ، ابعاد آن را کاهش دهد؛ طبق نقشه شماتیک که به تازگی منتشر شده است می توان تا حدودی فهمید چگونه آیفون جدید ناچ و قابلیت تشخیص چهره Face ID را در طراحی بدنه آیفون های جدید حفظ خواهد کرد.

طبق اطلاعات به دست آمده از تصاویر ، ناچ آیفون ۱۲ کاهش سایز چشمگیری داشته است؛ علاوه بر آن بزل یا همان حاشیه دور صفحه نمایش هم کمی کوچکتر از مدل قبلی است.

با وجود اینکه طراحی ناچ جدید فضای کمتری را اشغال می کند، اما تمام امکانات لازم برای اجرای قابلیت تشخیص چهره را در خود جای داده است.

به نظر می رسد اپل با انتقال اسپیکر مکالمه از ناچ به بزل توانسته است سایر اجزا را با ساختاری متراکم تر در کنار هم جای دهد و این کاهش سایز را به خوبی مدیریت کند.

تصاویر آیفون 12
آیفون ۱۲

چند روز پیش تصویری از طراحی کلی آیفون ۱۲ منتشر شده بود که در آن خبری از ناچ کوچکتر نبود.

چنین تناقضی باعث به وجود آمدن شک و تردید در صحت هر دو ادعا می شود و نتیجه گیری نهایی را سخت تر می کند.

تنها چیزی که فعلا به نظر قطعی می رسد، مسطح بودن لبه های کناری نسل جدید آیفون است، ظاهری که شما را به یاد طراحی iPhone 5 می اندازد.

فعلا گمانه زنی ها نیز در مورد تاریخ عرضه iPhone 12 وجود دارد.

برخی از گزارشات حاکی از این هستند که شیوع ویروس کرونا عرضه رسمی آیفون جدید اپل را تا ماه نوامبر با تاخیر خواهد انداخت، ولی هم چنان گروهی معتقدند این تلفن هوشمند در ماه سپتامبر و طبق برنامه ریزی های قبلی وارد بازار خواهد شد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا