آموزشاینترنت و وب

چگونه در اینستاگرام اقدام به اشتراک گذاری ، استوری ها بگذاریم؟

اینستاگرام همواره به دنبال ارائه قابلیت های به اشتراک گذاری مجدد و پخش گسترده محتوا در پلتفرم خود بوده است تا در این زمینه به غول هایی همچون فیسبوک و توییتر برسد. در همین راستا مدتی است که امکان به اشتراک گذاری مجدد استوری ها فراهم شده است.در مقاله ای که قبلا در سایت کیمیانو تحت عنوان آموزش استوری گذاشتن و تغییرات و تنظیمات آن در اینستاگرام قرار داده شده است نیز می توانید اقدام به انتشار استوری خود در اینستاگرام نمایید.

این یعنی شما می توانید استوری های اینستاگرام دوستان خود را در استوری خود بازنشر دهید و همچنین دوستان شما می توانند استوری های شما را در استوری خود منتشر کنند.

البته این قابلیت هنوز کاملا جا نیفتاده است و چند مورد قبل از استفاده از آن باید رعایت شود. اول از همه stories که قصد بازنشر آن را دارید باید عمومی باشد. مورد دوم این است که شما باید در استوری که قصد دارید بازنشر دهید تگ شده باشید. اگر هر کدام از این دو شرط رعایت نشده باشد، متاسفانه امکان بازنشر استوری وجود ندارد.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید نسخه اینستاگرام نصب شده روی دستگاه شما است. این قابلیت در اینستاگرام ورژن ۴۸ که در تابستان ۲۰۱۸ معرفی شد و نسخه های بعد از آن وجود دارد.

چگونه دیگران را در استوری تگ کنیم؟

همانطور که گفتیم یکی از پیش نیاز های بازنشر stories دیگران این است که در آن ها تگ شده باشید. همچنین برای اینکه دیگران بتوانند stories شما را بازنشر دهند باید آن ها را در استوری مورد نظر تگ کرده باشید. در هر استوری تا حداکثر ۱۰ نفر را می توان تگ کرد.

برای تگ کردن افراد در stories پس از آماده شدن محتوای stories روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا امکان تایپ کردن فراهم شود. سپس با تایپ کردن @ و در ادامه آن (بدون فاصله) نام پیج شخص می توانید او را تگ کنید. به جای ضربه زدن روی صفحه نمایش می توانید روی آیکن Aa در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید یا از گزینه @mention در قسمت استیکر ها استفاده کنید. در هر سه حالت امکان تایپ کردن نام پیج فردی که می خواهید او را تگ کنید فراهم می شود.

جالب است بدانید در صورتی که شخص مورد نظر جزو دنبال کنندگان یا دنبال شوندگان شما باشد، بعد از تایپ کردن چند کاراکتر اول نام پیج او در پایین صفحه به عنوان پیشنهاد ظاهر می شود. بنابراین شما می توانید از میان گزینه های پیشنهادی نام پیج مورد نظر را انتخاب کرده و با سرعت بیشتری آن ها را تگ کنید.

چگونه استوری دیگران را باز نشر دهیم؟

زمانی که کسی شما را در استوری یا پست خود تگ می کند، نوتیفیکیشن آن توسط وبسایت اینستاگرام برای شما ارسال می شود. پس از آن می توانید برای بازنشر محتوا در استوری خود اقدام کنید.

اگر هنوز نوتیفیکیشن حاوی پیام تگ شدن در stories دیگران را مشاهده می کنید، روی آن ضربه بزنید تا به stories مورد نظر منتقل شوید. اما اگر به نوتیفیکیشن دسترسی ندارید، کافیست با لمس آیکن هواپیمای کاغذی در گوشه سمت راست بالای صفحه خانه اینستاگرام به دایرکت مسیج های خود مراجعه کنید و وارد چت با شخصی که شما را تگ کرده است شوید. در پیامی که تگ شدن شما را اعلام کرده است گزینه ای به نام ” Add This to Your Story” وجود دارد که با استفاده از آن می توانید بلافاصله استوری را بازنشر دهید.

اشتراک گذاری استوری اینستاگرام

پس از اینکه دستور “Add This to Your Story” را لمس کردید، نمایی از stories شخص دیگر با حاشیه ای نسبتا ضخیم آماده است تا به عنوان stories اینستاگرام  شما به اشتراک گذاشته شود. در این مرحله شما می توانید ابعاد پیش نمایش stories را تغییر دهید، متن یا استیکر اضافه کنید، و سایر جزییاتی که عادت دارید در استوری های خود به کار ببرید را روی این استوری اعمال کنید. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که نمی توانید محتوای stories اصلی را تغییر دهید.

در ادامه stories را منتشر کنید تا برای ۲۴ ساعت استوری منتشر شده توسط دیگران میان استوری های شما نمایش داده شود.

گاهی اوقات ممکن است stories اینستاگرام اصلی چند ساعت زودتر منتشر شده باشد و زمانی که شما آن را بازنشر می دهید کمتر از ۲۴ ساعت در استوری های شما نشان داده شود. در چنین حالتی اگر قصد دارید تمام طول مدت ۲۴ ساعت stories  اصلی را به نمایش بگذارید، کافیست بازنشر آن را که حالا stories شما است در میان هایلایت های خود ذخیره کنید. به این ترتیب حتی اگر stories اصلی از پیج شخصی که آن را منتشر کرده است پاک شود، برای ۲۴ در stories شما باقی خواهد ماند. پس از آن می تواند هایلایت را حذف کنید. 

در پایان امیدواریم در استفاده از ابزار بازنشر استوری های اینستاگرام هوشمندانه عمل کنید و نهایت بهره وری را از این قابلیت داشته باشید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gadgethacks

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا