اینترنت و وببرنامه اندروید

امکان تغییر بکگراند در تماس های تصویری اسکایپ فراهم شد

این روز ها به دلایلی که همه از آن خبر داریم استفاده از نرم افزار های تماس ویدیویی بیشتر از همیشه شده است. با وجود نرم افزار های متنوعی همچون Zoom، Houseparty،Group FaceTime و … که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند، ممکن است انتخاب بهترین گزینه برای کاربر دشوار شود. در این میان Skype تلاش می کند با تقلید از Zoom امکان تغییر بکگراند اسکایپ در تماس های ویدیویی را فراهم کند تا کاربران بیشتری به این اپلیکیشن خاطره انگیز رجوع کنند.

در حال حاضر امکان تغییر بکگراند یا همان تصویر زمینه تماس های ویدیویی به آخرین نسخه اسکایپ برای ویندوز، مک، لینوکس و همچنین پلتفرم وب این ابزار اضافه شده است. بنابراین اگر از این نسخه ها استفاده می کنید، کافیست به بخش Audio & Video setting مراجعه کرده و از میان تصاویر موجود بکگراند مورد نظر خود را انتخاب نمایید. جالب اینجاست که برای استفاده از این قابلیت جدید به پرده سبز نیاز ندارید و نرم افزار به صورت خودکار تصویر زمینه را به تماس ویدیویی اضافه می کند.

متاسفانه امکان تغییر بکگراند در نسخه تهیه شده از فروشگاه مایکروسافت (Microsoft store) وجود ندارد. به همین دلیل شما باید فایل نصب این نرم افزار را از وبسایت رسمی Skype دریافت کنید یا فعلا از نسخه وبی در ویندوز ۱۰ بهره ببرید.

با توجه به اینکه اسکایپ قبلا تصویر زمینه بلوری برای تماس های ویدیویی را معرفی کرده بود، می توان گفت طراحی و اجرای قابلیت تغییر بکگراند کار چندان دشواری برای مهندسین این مجموعه نبوده است. با این حال انتظار می رود کاربران از این ویژگی جدید استقبال کنند.

از اوایل این ماه نیز مایکروسافت در اقدامی تقریبا مشابه پشتیبانی از بکگراند های سفارشی را برای نرم افزار Teams در نظر گرفته است.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا