آموزشاینترنت و وب

چگونه مشکل ارتباط تصویری و دوربین در اسکایپ را حل کنیم؟

آیا دوربین سیستم شما در طول تماس های تصویری اسکایپ عملکرد درستی ندارد؟ لازم نگران باشید، چرا که این مشکل در میان کاربران Skype رایج است. ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد چرا دوربین در اسکایپ درست عمل نمی کند و و مشکل دوربین در اسکاپ چیست و چگونه می توان آن را بهبود بخشید. با ما همراه باشید.

چرا دوربین در اسکایپ کار نمی کند؟

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می شوند دوربین وب کم شما هنگام برقراری تماس ویدیویی در اسکایپ فعال نشود و در نتیجه شما نتوانید تماس ویدیویی را برقرار کنید.

در ادامه چند مورد از دلایل احتمالی بروز مشکل در عملکرد وب کم به همراه راه حل هایی برای رفع آن ها معرفی شده است.

سخت افزار سیستم را با پیش نیاز های اسکایپ مقایسه کنید

اسکایپ نیز مانند سایر نرم افزار های کامپیوتری دارای پیش نیاز های سخت افزاری است که سیستم شما باید آن را فراهم کند.

در غیر این صورت نه تنها دوربین، بلکه سایر بخش های این ابزار برقراری تماس ویدیویی نیز دچار مشکل خواهد بود.

بنابراین حتما مطمئن شوید سیستم شما با نرم افزار Skype سازگار است، و در صورت نیاز آن را ارتقا دهید.

اسکایپ را آپدیت کنید

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که آخرین ورژن اسکایپ روی سیستم شما نصب شده باشد.

نسخه های قدیمی تر ممکن است دوربین های وب کم امروزی را تشخیص ندهند؛ بنابراین آخرین ورژن اسکایپ که با سیستم عامل شما سازگار است را دانلود نموده و نصب کنید.

دسترسی به دوربین را بررسی کنید

مطمئن شوید نرم افزار اسکایپ اجازه دارد از دوربین وب کم متصل به سیستم شما استفاده کند؛ برای بررسی دسترسی اسکایپ به دوربین ابتدا نرم افزار را باز کنید، سپس روی تصویر پروفایل کلیک نموده و گزینه “Settings” را انتخاب کنید.

در صفحه تنظیمات اسکایپ که باز شده است به بخش “Audio & Video” مراجعه نمایید و روی فلش کنار دوربین که در گوشه سمت راست بالای پنجره قرار دارد کلیک کنید؛ حالا دوربینی که اسکایپ می تواند از آن استفاده کند را از منوی کشویی موجود در این پنجره انتخاب کنید؛ به این ترتیب دسترسی Skype به دوربین فراهم می شود.

مشکل دوربین در اسکایپ

فرایند تایید دسترسی نسخه وب اسکایپ به دوربین نیز تقریبا به همین صورت است.

کافیست وارد قسمت تنظیمات (Settings) شده و بخش دوربین را انتخاب کنید؛ در ادامه پنجره ای به صورت پاپ آپ روی صفحه ظاهر می شود و از شما می خواهد دسترسی اسکایپ به دوربین سیستم را تایید کنید؛ با کلیک کردن روی دکمه “Allow” این دسترسی اعطا شده و بلافاصله دوربین فعال می شود.

مشکل دوربین در اسکایپ

سایر نکات

• قبل از تغییر تنظیمات دوربین از اتصال سیستم به اینترنت و همچنین قدرت کافی سیگنال وای فای مطمئن شوید.

• سایر اپلیکیشن ها و نرم افزار هایی که ممکن است در تماس های ویدیویی شما خلل ایجاد کنند را ببندید. سرویس های پخش ویدیو، مرورگر هایی که در آن ها تب های زیادی باز است، و سایر اپلیکیشن هایی که از دوربین وب کم استفاده می کنند به راحتی می توانند باعث افت کیفیت تماس های ویدیویی اسکایپ شوند و در مواردی حتی از برقراری آن ها جلوگیری کنند.

• اگر از لپتاب استفاده می کنید، مطمئن شوید حالت ذخیره انرژی (Power-saving) فعال نشده باشد. همچنین برای ارتقای سطح عملکرد سیستم شارژر را وصل کنید.

• بعضی از دوربین های وب کم مجزا دارای دکمه خاموش / روشن هستند. حتما وضعیت این دکمه را بررسی کنید.

امیدواریم با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر شده اند بتوانید مشکلات دوربین را در اسکایپ حل کنید و تجربه ای لذت بخش از تماس های ویدیویی با کیفیت و بدون وقفه داشته باشید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
ccm

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا