موبایل

اسامی گوشی‌های جدید آیفون مشخص شد

روزبه‌روز بیشتر به معرفی سری آیفون ۱۲ اپل نزدیک می‌شویم که ظاهرا قرار است در ماه اکتبر رونمایی شوند.

حالا، یکی از کاربران توئیتر ادعا می‌کند مدل رده‌ابتدایی آیفون‌های جدید که ۵.۴ اینچی است، آیفون ۱۲ مینی نامیده خواهد شد.

این کاربر همچنین ادعا می‌کند اسم گوشی که ابتدا تصور می‌شد آیفون ۱۲ مکس است، فقط آیفون ۱۲ خواهد بود.

با توجه به این که امسال آیفون‌های جدید در ۴ مدل به بازار خواهند آمد، اپل یقینا باید حداقل یک نام جدید برای آن‌ها انتخاب کرده باشد.

اهالی کوپرتینو قبلا از صفت «مینی» برای هر دو محصولات مک و آیپد خود استفاده کرده بود و واقعا چطور می‌توانیم آیپاد مینی سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ را فراموش کنیم؟

دو آیفون بزرگ‌تر احتمالا صفت‌های «پرو» و «پرو مکس» را حفظ خواهند کرد (و احتمالا به ترتیب نمایشگر ۶.۱ و ۶.۷ اینچی دارند) که قبلا در سری آیفون ۱۱ نیز استفاده شده بود.

آیفون‌های جدید اپل از شبکه ۵G پشتیبانی خواهند کرد و مجهز به اولین چیپست ۵ نانومتری این شرکت یعنی بیونیک A14 هستند.

براساس نتایج اولیه بنچمارک‌های این چیپست، ظاهرا افزایش سطح عملکرد این تراشه زیاد نیست، ولی از نظر توان مصرفی انرژی به مراتب بهینه‌تر شده است.

همچنین براساس گزارش‌های قبلی می‌دانیم تمام آیفون‌های جدید نمایشگرهای اولد با نرخ تازه‌سازی تصویر ۶۰ هرتز خواهند داشت و بریدگی نمایشگر این مرتبه کوچک‌تر است تا در بالا تعداد آیکون‌های وضعیت بیشتری قرار گیرد.

از طرف دیگر ساعت هوشمند جدید اپل یعنی اپل واچ سری ۶ بدون شارژر وارد بازار خواهد شد تا نشان دهد سری جدید آیفون‌ها داخل جعبه فروش لوازم جانبی شارژر و ایرپاد را ندارند که به ادعای اپل علت این تصمیم، کاهش ضایعات الکترونیکی بوده است.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا