پردازندهسخت افزار

چیپست اسنپ‌دراگون ۸۷۵ در بنچمارک انتوتو حضور پیدا کرد

چیپست اسنپ‌دراگون ۸۷۵ با کد رمزی «لاهاینا» پرچم‌دار بعدی کوآلکام خواهد بود و ممکن است سرعت آن به مراتب از انتظار اولیه بیشتر باشد.

چون این چیپست توانسته است در بنچمارک انتوتو امتیاز بیشتر از ۸۴۷ هزار به دست آورد. این امتیاز به مراتب از نسل فعلی آن بالاتر است که در حال حاضر با امتیاز ۶۶۳ هزار در بالای نمودار بنچمارک‌ها خودنمایی می‌کند.

بخواهیم مقایسه کنیم شاهد ۲۵ درصد سطح عملکرد بالاتر هستیم. بدون شک، این نتایج را باید ثابت کرد پیش از این که تیم کوآلکام این موفقیت را جشن بگیرد.

چیپست اسنپ‌دراگون 875 در بنچمارک انتوتو حضور پیدا کرد

بخواهیم مقایسه کنیم، امتیاز گوشی آیفون ۱۲ برابر با ۶۶۰ هزار است. در حالی که دو چیپست کرین ۹۰۰۰ و اگزینوس ۱۰۸۰ به ترتیب ۶۹۶ و ۶۹۳ هزار امتیاز به دست آوردند که به این دو چیپست اجازه می‌دهد عملکرد بهتری از دستگاه‌های مجهز به چیپ اسنپ‌دراگون ۸۶۵ داشته باشند، ولی اختلاف با ۸۷۵ فوق‌العاده زیاد است.

جالب است، در راس نتایج بنچمارک انتوتو دستگاه‌های مجهز به اسنپ‌دراگون ۸۶۵ (مدل استاندارد و نه پلاس) دیده می‌شوند.

تیم انتوتو توضیح می‌دهند که مقدار رم و حافظه داخلی نیز روی امتیاز نهایی تاثیر می‌گذارند، بنابراین حافظه با ظرفیت بالاتر از نوع UFS 3.1 ممکن است سرعت کلاک پایین‌تر مدل غیر پلاس را جبران کند.

همچنین اشاره شده است که شرکت اوپو در حال محک زدن یک مدل اورکلاک شده از SD865 است که سرعت کلاک آن می‌تواند به ۳.۲ گیگاهرتز یا نزدیک به آن برسد.

هسته پرایم داخل ۸۶۵ پلاس سرعت کلاک ۳.۰۹ گیگاهرتز دارد.

کوآلکام سرانجام رسما اسنپ‌دراگون ۸۷۵ را رونمایی خواهد کرد (و همچنین احتمالا سایر چیپست‌ها) و اگر بتوانیم به نتایج این بنچمارک استناد کنیم، مراسم رونمایی باید واقعا دیدنی باشد.

چیپست اسنپ‌دراگون 875 در بنچمارک انتوتو حضور پیدا کرد

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا