موبایل

گوشی گلکسی اس ۲۱ با چیپست اسنپ‌دراگون ۸۷۵ محک خورد

سامسونگ انتظار می‌رود در ماه ژانویه ۲۰۲۰ از سری گلکسی اس ۲۱ خود رونمایی کند که مانند همیشه بسته به بازار چیپست‌های متفاوتی دارند و امسال نوبت اسنپ‌دراگون ۸۷۵ و اگزینوس ۲۱۰۰ است.

مدل مجهز به چیپست کوآلکام در بنچمارک Geekbench ظاهر شده و توانسته است امتیاز ۳۳۱۹ را در بخش چند هسته به دست آورد، گرچه به گفته منتشرکننده این خبر مدل با اگزینوس ۲۱۰۰ می‌تواند به امتیاز تقریبا ۴۰۰۰ برسد.

گوشی گلکسی اس 21 با چیپست اسنپ‌دراگون 875 محک خورد

در طول چند سال گذشته پرچم‌دارهای گلکسی اس مجهز به اسنپ‌دراگون در اختیار کاربران چین، کره‌جنوبی و آمریکا قرار می‌گرفتند و مدیریت توان بهتری داشتند که نتیجه آن عصبانیت برخی از کاربرانی بوده است که مدل جهانی را با چیپست اگزینوس می‌خریدند.

گرچه، به گفته کاربر معروف توئیتر با نام کاربری «Ice Universe» این مرتبه داستان فرق می‌کند، چون پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ توانسته است به مراتب بهتر از اسنپ‌دراگون ۸۷۵ عمل کند.

این دو چیپست معماری پردازنده مشابهی دارند، ولی هسته پرایم ایکس وان در اگزینوس ۲۱۰۰ به سرعت کلاک ۲.۹۱ گیگاهرتز خواهد رسید در حالی که در مدل کوآلکام محدود به ۲.۸۴ گیگاهرتز خواهد بود.

این تفاوت در هسته‌های کورتکس A78 این دو چیپست حتی بیشتر و برابر با ۲.۸۱ گیگاهرتز در مقابل ۲.۴۲ گیگاهرتز است.

 ۴ هسته کارآمد کورتکس A55 در اسنپ‌دراگون ۸۷۵ سرعت کلاک ۱.۸ گیگاهرتز خواهند داشت که در اگزینوس به ۲.۲۱ گیگاهرتز می‌رسد. به گفته این منبع خبری این تفاوت کمک خواهد کرد نتیجه بنچمارک بالا برای چیپست سامسونگ از ۴۰۰۰ امتیاز عبور کند.

گوشی گلکسی اس 21 با چیپست اسنپ‌دراگون 875 محک خورد

یقینا، این تنها بخشی از ماجرا است چون هنوز جزئیات پردازنده‌های گرافیکی با قابلیت‌هایی مانند انکود کردن ویدئو و رمزگشایی آن مشخص نیست.

مهم‌ترین نکته دیگر این است که ببینیم این دو چیپست در دنیای واقعی چه عملکردی دارند، چون مدیریت ضعیف حرارتی می‌تواند به سادگی پتاسیل عملکرد بالاتر را تحت شعاع قرار دهد.

بدون شک طی دو ماه آینده اطلاعات بیشتری به دست خواهیم آورد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا