گجت

فروش پلی استیشن ۴ از ۱۱۰ میلیون دستگاه عبور کرد

به نظر می رسد پلی استیشن ۴ که یکی از کنسول های محبوب سونی محسوب می شود رکورد دیگری بر جای گذاشته است. طبق جدیدترین گزارشات مالی سونی، این شرکت در سه ماهه اول امسال ۱.۵ میلیون پلی استیشن ۴ (شامل تمام مدل ها از جمله پرو) به فروخته است. به این ترتیب تعداد فروش کل دستگاه های PS4 به ۱۱۰.۴ میلیون می رسد. با این حال نرخ فروش این کنسول روند نزولی دارد، چرا که در همین بازه زمانی در سال گذشته ۲.۶ میلیون پلی استیشن ۴ عرضه شده بود، و از آوریل ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۰ فروش کل شاهد کاهش ۴.۲ میلیون دستگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل بود. با این تفاسیر بعید به نظر می رسد PS4 بتواند جایگاه PS2 را به عنوان پر فروش ترین کنسول تاریخ سونی تهدید کند.

البته کاهش نرخ فروش PS4 برای سونی چندان نگران کننده نیست. این شرکت ژاپنی امسال کنسول نسل هشتمی خود را روانه خواهد کرد که قطعا با استقبال گسترده روبرو خواهد شد. طبق اعلامیه سونی، کنسول پلی استیشن ۵ برای فروش در تعطیلات تابستانی ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است. اما دیروز خبری در مورد عرضه PS5 در ماه اکتبر (شهریور) منتشر شد که سونی بلافاصله آن را تکذیب کرد.

پلی استیشن

سونی همچنین اعلام کرده است که دپارتمان بازی های ویدیویی این مجموعه به خوبی با ویروس کرونا کنار آمده است و همه چیز از جمله فروش کنسول ها طبق برنامه پیش می رود. علاوه بر آن، شرکت مدعی است در این مقطع هیچ مشکل قابل توجهی در بخش نرم افزاری و توسعه بازی ها وجود ندارد. این یعنی بازی های انحصاری همچون The Last of us Part II و Ghost of Tsushima که قرار بود امسال برای PS4 منتشر شوند تاخیر نخواهند داشت، و عناوین جدید برای PS5 همزمان با عرضه رسمی آن معرفی خواهند شد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا