آموزشاینترنت و وب

پاک کردن اینستاگرام – آموزش قدم به قدم پاک کردن اینستاگرام

امروزه با اضافه شدن حساب‌های کاربری مختلف، مدیریت اکانت‌ها برای کاربران به امری پر چالش تبدیل شده است. به خاطر نگاه داشتن نام کاربری و رمز‌های عبور هر یک از اکانت‌ها نیز مشکلی است که کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. از طرف دیگر هر یک از حساب‌های کاربری با روشی خاص حذف می‌شود که از دیگر مشکلات کاربران اپ‌های مختلف است. یکی از این حساب‌های کاربری مربوط به اینستاگرام است؛ شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که ساعت‌ها به دنبال گزینه Delete account در تنظیمات این برنامه گشته‌اید و در آخر هم موفق نشدید این گزینه را پیدا کنید؛ باید بگوییم که نگران نباشید، ما در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه به سادگی و در عرض ۱۰ دقیقه فرایند پاک کردن اینستاگرام را به طور کامل انجام دهید.

نحوه حذف کردن کامل اکانت اینستاگرام

در این مطلب قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد که حذف کردن کامل اکانت اینستاگرام به چه صورت قابل انجام است. در این روش حساب کاربری شما به صورت کامل از سرور‌های اینستاگرام حذف خواهد شد و دیگر قابل بازگشت نخواهد بود. همینطور تمامی عکس‌ها، ویدیو‌ها، پیام‌های دایرکت و کامنت‌ها نیز به طور کامل حذف می‌شوند؛ پس در صورت نیاز از اطلاعات خود یک نسخه کپی تهیه کنید. همچنین اگر می‌خواهید عکس‌ها و اطلاعات شما روی سرور اینستاگرام باقی بماند، می‌توانید صرفا حساب کاربری خود را غیر فعال کنید. با انجام این کار قادر خواهید بود اکانت خود را ریکاوری کنید ولی در این مدت کاربران اینستاگرام به صفحه شما دسترسی نخواهند داشت.

پاک کردن اینستاگرام

وارد شدن به نسخه تحت وب اینستاگرام

یک برنامه مرورگر مثل گوگل کروم را در موبایل یا کامپیوتر خود باز کنید و وارد نسخه تحت وب اینستاگرام شوید. به صفحه Delete your Account بروید. اگر روی مرورگر خود تاکنون وارد اکانت اینستاگرامتان نشده‌اید، ابتدا از شما می‌خواهد که ابتدا وارد حساب کاربری شوید. در این مرحله دقت کنید که کوچک و بزرگ بودن حروف رمز عبور را به درستی وارد می‌کنید؛ همینطور ایمیل و نام کاربری شما نیز به درستی وارد شده باشد.

فراموشی رمز عبور

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، ابتدا باید رمز عبور خود را بازیابی کنید. برای این کار روی گزینه Forget my password کلیک کنید، در این مرحله باید از شماره تلفن یا ایمیلی که برای حساب کاربری خود تعریف کرده‌اید، کمک بگیرید. اینستاگرام یک لینک برای بازیابی رمز عبور برای شما ارسال می‌کند که در این مرحله انتخاب می‌کنید که این لینک به ایمیل شما ارسال شود یا آن را برای شما پیامک کند. پس از دریافت لینک و وارد شدن در آن می‌توانید پسورد جدید را قرار دهید و وارد حساب کاربری خود شوید و ادامه مراحل حذف کامل اکانت اینستاگرام را انجام دهید.

در نظر داشته باشید که پاک کردن اینستاگرام به صورت کامل فقط از طریق وبسایت امکانپذیرخواهد بود و شما با نرم افزار موبایل این شبکه اجتماعی در هر سیستم عامل موبایلی نمی‌توانید حساب کاربری خود را حذف کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله اطلاعات خود را در وبسایت رسمی خود اینستاگرام وارد کنید. از قرار دادن اطلاعات خود در اختیار دیگر سایت‌ها یا افراد ناشناس برای انجام این کار خودداری کنید.

ذکر کردن دلیل پاک کردن اینستاگرام

در صفحه‌ای که برای شما باز خواهد شد باید انتخاب کنید که به چه دلیلی قصد دارید اکانت خود را حذف کنید. در این مرحله در منویی که باز می‌شود دلایل حذف کردن کامل اکانت اینستاگرام پیش روی شما قرار گرفته است. با انتخاب یکی از آنها و وارد کردن دوباره رمز و با کلیک روی گزینه permanently delete my account فرایند حذف کردن اکانت اینستاگرام شما به پایان می‌رسد.

پاک کردن اینستاگرام حساب‌های کاربری دیگر

اگر شما دوست داشته باشید که یک حساب کاربری دیگر را حذف کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید.

۱- روی نام کاربری در بالا سمت راست صفحه delete your account کلیک کنید

۲- در کنار گزینه Edit profile و کلیک کردن روی علامت چرخ ‌دنده وارد تنظیمات شوید و از حساب کاربری که هستید خارج شوید

۳- در این مرحله باید وارد همان حساب کاربری که قصد دارید آنرا حذف کنید شوید. برای این کار همان مراحلی که در بالا برای پاک کردن اینستاگرام توضیح دادیم را دنبال کنید

پاک کردن اینستاگرام

بعد از ۳۰ روز که از ارسال درخواست حذف کامل اکانت اینستاگرام شما گذشت، حساب کاربری و اطلاعات شما به طور کامل حذف خواهد شد. پس از گذشتن این زمان بازگردادن اطلاعات برای شما امکانپذیر نیست. فرایند پاک کردن هر آنچه شما تا لحظه حذف اکانت پست کرده‌اید نیز ممکن است ۹۰ روز از زمانی که شما درخواست پاک کردن اینستاگرام را ارسال کردید طول بکشد. البته در طول این مدت دیگر کاربران به این اطلاعات دسترسی ندارند. پس از گذشتن این زمان‌های تقریبی، اینستاگرام نسخه‌هایی کپی از اطلاعات شما را در حافظه‌های پشتیبان خود نگهداری می‌کند تا از آنها برای مشکلات نرم افزاری، از دست دادن احتمالی اطلاعات یا مسائل حقوقی مرتبط استفاده کند. شما می‌توانید این قوانین را در سایت رسمی اینستاگرام نیز مطالعه کنید.

پاک کردن اینستاگرام

در پایان

امیدواریم مراحلی که در بالا گفتیم به شما کمک کرده باشد تا مراحل حذف کامل اکانت اینستاگرام را به راحتی انجام دهید. راه حلی که در بالا گفته شد پاک کردن اینستاگرام به صورت رسمی است و هیچ راه دیگری برای انجام این کار نیست. سعی کنید که فقط از همین طریق برای پاک کردن اینستاگرام خود اقدام کنید، همواره در دنیای اینترنت افراد سودجو با استفاده از ناآگاهی افراد در این زمینه‌ها قصد دارند تا با سرقت اطلاعات شخصی، از افراد سوء استفاده کنند. بنابراین شما نیز سعی کنید نام کاربری یا رمز عبور خود را در اختیار کسی قرار ندهید و از اطلاعات سایت‌های نامعتبر نیز استفاده نکنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا