اینترنت و شبکهنرم‌افزار و اپلیکیشن

تماس ویدیویی گروهی به سرویس های تلگرام اضافه خواهد شد

در حالی که تلگرام این هفته رسیدن به ۴۰۰ میلیون کاربر (ماهانه) را جشن می گیرد، خبر رسیده است که همین امسال امکان برقراری تماس های ویدیویی گروهی به سرویس های این اپلیکیشن پیام رسان اضافه می شود. با معرفی این ویژگی جدید می توان انتظار داشت محبوبیت تلگرام در میان کاربران بیش از پیش افزایش یابد.

طبق گزارشی که پاول دوروف موسس تلگرام در قالب پست وبلاگ منتشر کرده است، آمار کاربران ماهانه این پیام رسان طی یک سال گذشته از ۳۰۰ میلیون نفر به ۴۰۰ میلیون نفر رسیده است. همچنین تخمین زده می شود روزانه دست کم ۱.۵ میلیون کاربر جدید برای ارسال پیام و برقراری تماس های صوتی و تصویری به تلگرام روی می آورند. در کنار این گزارش اعلام شده است که امکان برقراری تماس های ویدیویی گروهی کاملا ایمن همین امسال به سرویس های این پیام رسان اضافه خواهد شد.

همزمان با شیوع ویروس کرونا و آغاز طرح خارج نشدن از خانه، نقش تماس های ویدیویی پر رنگ تر از هر زمان دیگری شده است. دوروف در این باره اظهار می کند:

“وضعیت فعلی و تعطیلی هایی که به سطح جهانی نیز کشیده شده است، نیاز جدی به ابزار های قابل اعتماد جهت برقراری تماس ویدیویی را نشان می دهد. تماس های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ شباهت زیادی به ارسال پیام متنی در سال ۲۰۱۳ دارد. در حال حاضر اپلیکیشن هایی وجود دارند که یا روی امکانات بیشتر تمرکز کرده اند یا عمدتا به جنبه های امنیتی اهمیت می دهند، اما نمی توانند هر دو را ارائه دهند. ما در تلگرام قصد داریم راه حلی برای این مشکل معرفی کنیم. هدف ما اضافه کردن قابلیت برقراری تماس های ویدیویی با امنیت مطلوب در سال ۲۰۲۰ است.”

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا