اخبار خودروخودرو

کامیون برقی تسلا تا سال ۲۰۲۱ وارد جاده ها نخواهد شد

به نظر می رسد برای دیدن کامیون های برقی نیمه خودکار تسلا در جاده ها باید کمی بیشتر صبر کنیم. شرکت تسلا اخیرا از به تعویق افتادن عرضه این کامیون ها تا سال ۲۰۲۱ خبر داد که دو سال دیرتر از تاریخ تعیین شده (۲۰۱۹) در برنامه ریزی های اولیه است. تا این لحظه هیچ توضیحی در رابطه با این تاخیر از سوی تسلا ارائه نشده است. با این حال می توان چند دلیل احتمالی مطرح کرد.

اولین عامل تاثیر گذار می تواند ویروس کرونا باشد که تا این لحظه بسیاری از صنایع را متوقف کرده است. شرکت تسلا نیز همچون سایر تولیدکنندگان کارخانه های خود را موقتا تعطیل کرده است و سایر کارمندان این شرکت به صورت دورکاری از منزل فعالیت های خود را دنبال می کنند. از سوی دیگر ممکن است مانند سایر اتومبیل های تسلا، تغییراتی در طراحی داخلی این کامیون رخ داده باشد. در سال ۲۰۱۸ مالک تسلا (Elon Mask) احتمال افزایش حداکثر مسافت را از ۵۰۰ به ۶۰۰ کیلومتر مطرح کرده بود.

در هر صورت این تاخیر عملکرد موفقیت آمیز تسلا در سه ماهه اول ۲۰۲۰ را تحت تاثیر قرار می دهد. تسلا در این مدت فروش ۵.۹۸ میلیارد دلاری و سود ۱.۲۳ میلیارد د‌لاری را ثبت کرده است که نشان می دهد روند رو به رشد این شرکت برای چندمین سال پیاپی ادامه دارد. در سه ماه گذشته ۸۸٫۴۶۹ اتومبیل تسلا به دست مشتریان رسیده اند که به اندازه رکورد ثبت شده در پاییز سال گذشته نیست، اما بسیار بیشتر از ۶۳٫۰۱۹ موردی است که در همین بازه زمانی در سال گذشته فروخته شده بود.

به نظر می رسد تاثیرات منفی ویروس کرونا بر فعالیت های تسلا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ چندان جدی نبوده است. با این حال کارخانه های تولید این شرکت برای چند هفته تعطیل خواهند بود و هنوز مشخص نیست بحران های اقتصادی پسا کرونا چه تاثیری بر قدرت خرید مشتریان احتمالی محصولات تسلا خواهد داشت. بعید است تسلا حتی در پایان سه ماه دوم سال دچار مشکلات مالی شود، اما قطعا مسیر سختی پیش رو دارد.

اینستاگرام کیمیانو

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا