خودرومقالات خودرونرم‌افزار و اپلیکیشن

مسیریابی خودکار تسلا برای چراغ های راهنمایی و علامت های توقف

شرکت تسلا مدت هاست که توسعه سیستم مسیریابی خودکار برای چراغ های راهنمایی و تابلو های توقف را در دستور کار خود قرار داده است. به نظر می رسد حالا این قابلیت آماده شده و به زودی در اختیار صاحبان اتومبیل های این برند قرار می گیرد. بر اساس گزارش Electrek، شرکت اتومبیل سازی تسلا قصد دارد این سیستم را به عنوان بخشی از آپدیت نرم افزاری نسخه ۲۰۲۰.۱۲.۶ برای تکنولوژی کنترل خودکار محصولات خود منتشر کند. البته در ماه مارس نسخه بتا این سیستم برای تست در اختیار تعدادی از کاربران قرار گرفته بود که ظاهرا نتیجه مثبت بوده است.

اعلامیه ای که در مورد این آپدیت منتشر شده است می گوید سیستم به اتومبیل های تسلا اجازه می دهد چراغ های راهنمایی را حتی زمانی که خاموش هستند شناسایی کنند و قبل از رسیدن به تقاطع ها سرعت خود را به صورت خودکار کاهش دهند. همزمان با کاهش سرعت نیز راننده از طریق نوتیفیکیشن مطلع می شود، و اتومبیل دقیقا قبل از رسیدن به خط قرمز نشان داده شده در صفحه نمایش توقف می کند. در ادامه راننده باید (انتخاب کننده) دنده را به سمت پایین فشار دهد یا شتاب دهنده را صرفا فشار دهد تا به اتومبیل از ایمن بودن مسیر برای ادامه حرکت مطلع شود.

در ادامه ویدیویی از نحوه عملکرد این سیستم در واقعیت مشاهده خواهید کرد:

در حالی که همه چیز آماده است تا سیستم مسیریابی خودکار تسلا برای چراغ های راهنمایی و علامت های توقف کار خود را در ایالات متحده آغاز کند، تسلا اعلام کرده است به زمان بیشتری برای تنظیم آن طبق چراغ های راهنمایی و سایر شاخصه ها در کشور های دیگر نیاز دارد. این یعنی مالکان اتومبیل های تسلا در خارج از ایالات متحده باید کمی بیشتر برای بهره مند شدن از امکانات این سیستم جدید صبر کنند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا