موبایل

آیا گلکسی A72 احتمالا اولین گوشی سامسونگ با ۵ دوربین خواهد بود؟

چند سال قبل، سامسونگ اولین گوشی مجهز به ۴ دوربین در عقب یعنی گوشی گلکسی A9 2018 را معرفی کرد، حالا این شرکت در تلاش است تعداد دوربین‌ها را به ۵ عدد افزایش دهد.

البته، این دستگاه اولین گوشی نخواهد بود که چنین ویژگی را دارد چون این افتخار قبلا به گوشی Nokia 9 PureView داده شده است، ولی در سری A سامسونگ برای اولین مرتبه این اتفاق می‌افتد.

شرکت کره‌ای اغلب از گوشی‌های این خانواده برای آزمایش تجربه‌های مختلف دوربین استفاده می‌کند (به عنوان مثال، گوشی گلکسی A80 تنها گوشی سامسونگ با یک دوربین چرخشی است).

سایت The Elec گزارش می‌دهد گوشی گلکسی A72 سامسونگ به اولین گوشی مجهز به ۵ دوربین سامسونگ تبدیل خواهد شد. مجموعه دوربین‌هایی که برای این گوشی انتخاب شدند عبارتند از: دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسل، دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسل، ۸ مگاپیکسل تله‌فوتو (با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابر)، یک دوربین ماکرو ۵ مگاپیکسل و یک حسگر تشخیص عمق ۵ مگاپیکسل.

آیا گلکسی A72 احتمالا اولین گوشی سامسونگ با 5 دوربین خواهد بود؟

سامسونگ می‌تواند دوربین ۸ مگاپیکسل با قابلیت زوم ۳ برابر را از روی گوشی گلکسی S20 FE بردارد و آن را به دوربین‌های گلکسی A71 اضافه کند که در حال حاضر ۴ دوربین دیگر را دارد.

این دوربین از قابلیت لرزشگیر اپتیکال تصویر استفاده می‌کند که برای دوربین‌های با طول کانونی مفید بیشترین مزیت را دارد.

شایعات قبلی ادعا می‌کند A72 اولین گوشی از سری A خواهد بود که سیستم لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) خواهد داشت. این گوشی برای دوربین جلو از یک حسگر ۳۲ مگاپیکسل استفاده خواهد کرد.

گوشی گلکسی A52 سامسونگ نیز جدید دیگری از این خانواده است و گفته می‌شود مجموعه دوربین چهارگانه مدل گلکسی A51 را حفظ خواهد کرد.

سامسونگ امید زیادی روی دو گوشی A72 و A52 باز کرده است و این گزارش ادعا می‌کند که رقم پیش‌بینی شده برای مجموعه فروش دو گوشی ۳۰ میلیون خواهد بود که تقریبا ۱۰ درصد از کل حجم فروش سامسونگ را به خود اختصاص خواهد داد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا