موبایل

چیپست و نمایشگر گوشی P50 هواوی مشخص شد

با توجه به این که گوشی‌های پرچمدار میت ۴۰ عرضه شدند، هواوی توجه خود را معطوف به سری P خود کرده است. غول چینی بدون توجه به تحریم‌های دولت آمریکا قصد دارد در نیمه ابتدایی سال ۲۰۲۱ سری گوشی‌های P50 خود را معرفی کند.

به عبارت دیگر این گوشی‌ها مانند همیشه در بازه زمانی مارس و آوریل (یا به هرحال نزدیک به آن) معرفی خواهند شد.

سایت The Elec با نقل قول از افراد آشنا به برنامه‌های هواوی گزارش می‌دهد دو شرکت Samsung Display و LG Display نمایشگر اولد را برای مدل‌های جدید تامین می‌کنند.

سامسونگ در ماه اکتبر مجوز دولت آمریکا را برای فعالیت تجاری با هواوی به دست آورد و ظاهرا ال جی نیز موفق به آن شده است.

گوشی‌های P50 هواوی از چیپست‌های جدید کرین ۹۰۰۰ استفاده خواهند کرد. به عبارت دیگر مانند همیشه این اتفاق خواهد افتاد که چیپست‌های جدید کرین با سری میت رونمایی می‌شوند و چند ماه بعد سری P نیز مجهز به آن‌ها خواهند شد.

اما ۲۰۲۰ سال بسیار عجیب، سخت و متفاوت با همیشه برای شرکت چینی بوده است.

چیپست و نمایشگر گوشی P50 هواوی مشخص شد

هواوی پیش از شروع تحریم‌های آمریکا چندین میلیون چیپ کرین ۹۰۰۰ را که شرکت TSMC ساخته بود، انبار کرد. شاید بخشی از چیپ‌های تامین شده هنوز در دسترس هستند، به ویژه از آن جایی که پرچم‌دار جدید آنر از کرین استفاده نخواهند کرد.

از طرفی هواوی ممکن است امیدوار باشد که TSMC نیز بتواند برای ادامه عرضه چیپ به این شرکت مجوز لازم را به دست آورد.

هر دو شرکت کوآلکام و مدیاتک برای کسب مجوز اقدام کرده‌اند، بنابراین این شرکت در خطر نداشتن هیچ نوع چیپی برای تامین گوشی‌های خود قرار ندارد.

طبیعتا، ترجیح ابتدایی این شرکت استفاده از چیپست‌های کرین خود است، بنابراین ادامه به استفاده از آن برای این شرکت مانند یک موفقیت است.

سال گذشته این شرکت تقریبا توانست به سامسونگ نزدیک شود. سری پرچم‌دارهای هواوی (P و میت) در سال ۲۰۱۹ به تعداد ۴۴ میلیون واحد وارد بازار شدند که بسیار نزدیک به سری پرچم‌دار سامسونگ (اس + نوت) و آمار ۴۵ میلیونی این شرکت بود.

مشکلات امسال این شرکت به سامسونگ اجازه خواهد داد فاصله خود را در جایگاه برترین برندهای گوشی‌ دنیا بیشتر کند، ولی اگر طبق این گزارش هواوی بتواند خط تامین خود را احیاء کند، مجددا رقابت بین این دو هیجانی خواهد شد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا