بررسی موبایلموبایلنقد و بررسی

در سری سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ خبری از زوم ۱۰۰x نخواهد بود

طبق ادعای یکی از معتبرترین منابع خبری محصولات سامسونگ، تلفن های هوشمند خانواده سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ دارای قابلیت زوم ۱۰۰x که پیش تر در گلکسی اس ۲۰ معرفی شد نخواهند بود. هر چند این قابلیت تاثیر چندانی بر کیفیت تصاویر ندارد، اما در نوع خود منحصر به فرد محسوب می شود، چرا که هیچ شرکت دیگری زوم ۱۰۰x را در تلفن های هوشمند خود ارائه نمی دهد.

سامسونگ

به نظر می رسد سامسونگ از واکنش کاربران نسبت به این قابلیت جدید دلسرد شده است و تصمیم گرفته است رویکرد خود را در این زمینه تغییر دهد. بنابراین در نوت ۲۰ لنز تله فوتو معمولی تر (بخوانید ضعیف تر) از اس ۲۰ اولترا به کار گرفته خواهد شد. از سوی دیگر هنوز خبری در رابطه با تغییر وضعیت لنز پریسکوپ و سنسور اصلی منتشر نشده است. دوربین گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا دارای زوم اپتیکال ۳.۵x است که در کنار فناوری برش حاشیه تصویر تهیه شده توسط سنسور تله فوتو ۴۸ مگاپیکسلی امکان زوم ۱۰۰x را فراهم می کند.

تلفن هوشمند

اما خبر خوب این است که دوربین مدل نوت ۲۰ پلاس سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی اس ۲۰ اولترا را به ارث خواهد برد. علاوه بر آن، برخی از مشکلات مربوط به فوکوس خودکار که کاربران اس ۲۰ اولترا با آن ها درگیر بودند در این تلفن هوشمند جدید سامسونگ برطرف خواهد شد.

این در حالی است که جدیدترین سنسور دوربین مخصوص تلفن هوشمند رونمایی شده توسط سامسونگ به خوبی نشان می دهد که تعداد پیکسل بالا همیشه به معنای کیفیت تصویر بهتر نیست. ISOCELL GN۱ یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با ابعاد ۱/۱,۳ اینچی است که با پیکسل های نسبتا بزرگ ۱.۲ میکرونی خود به دوربین کمک می کند عملکرد بهتری در نور کم داشته باشد. این سنسور همچنین دارای قابلیت فوکوس خودکار دو پیکسلی (dual pixel) شبیه به سیستم دوربین های کانن است که سرعت فوکوس در سطح دوربین های DSLR را ارائه می دهد.

 

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا